Zamach na premiera Słowacji. Przydacz: poziom sporu powinien być obniżony

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Nienawiść powoduje finalnie zagrożenie życia. Trzeba dbać o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, (...) mogą być zagrożeni przy polaryzującej sytuacji, jaką także obserwujemy w Polsce - stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Marcin Przydacz.

Były wiceszef polskiej dyplomacji odniósł się do okoliczności zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę i orędzia marszałka Szymona Hołowni, w którym apelował o wyciągnięciu lekcji z tego wydarzenia. - Faktycznie poziom sporu powinien być nieco obniżony, bo te emocje powodują tego typu działania - przyznał Marcin Przydacz. 

- Nienawiść powoduje finalnie zagrożenie życia, to jest po pierwsze. Po drugie trzeba również dbać o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie - podkreślił gość Trójki. Wymienił w tej grupie zarówno polityków obecnie sprawujących urzędy, jak i ich poprzedników. Ocenił, że "w jakimś sensie mogą być zagrożeni przy polaryzującej sytuacji, jaką także obserwujemy w Polsce". - Po dzisiejszej stronie rządowej są politycy, którzy bawią się tą polaryzacją (społeczną - red.), szerzącą się nienawiścią - zauważył polityk PiS.

Obniżanie poziomu sporu

Przydacz zwrócił uwagę na fakt, że premier Słowacji i zamachowiec stali po dwóch stronach debaty. - Fico jako populista związany z układami postkomunistycznymi i liberalny pisarz - nienawiść może zalewać umysły po dwóch różnych stronach barykady. My politycy i państwo komentatorzy, publicyści, redaktorzy, powinniśmy starać się obniżać ten spór, który może doprowadzić do tragedii - powiedział.

Najczęściej czytane

W audycji mowa była także o wyborach do Parlamentu Europejskiego, przyjętym w UE pakcie migracyjnym, obsadzie stanowisk w KE i Zielonym Ładzie, a także ustaleniach prokuratury i komisji ds. afery wizowej.


Posłuchaj

Posłuchaj

33:03
Marcin Przydacz o szerzeniu nienawiści w kontekście zamachu na premiera Słowacji, a także sprawach unijnych (Bez uników)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: "Bez uników"
Prowadzi: Renata Grochal
Gość: Marcin Przydacz (PiS)
Data emisji: 17.05.2024
Godzina emisji: 8.13

Trójka/IAR/st/wmkor

Polecane