Inaczej, choć znajomo. Niemen na deskach Teatru Roma

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Inaczej, choć znajomo. Niemen na deskach Teatru Roma
"Jednego serca", reż. Anna Sroka-HryńFoto: mat. prasowe/Teatr Muzyczny Roma

Znane piosenki Czesława Niemena brzmią tym razem nieco inaczej, bardziej współcześnie, i co ważne - wciąż chwytają za serce. W teatralnym cyklu "W antrakcie" Magda Kuydowicz opowiedziała o spektaklu muzycznym "Jednego serca" z piosenkami z repertuaru Niemena, prezentowanymi w Teatrze Muzycznym Roma. 

  • "Jednego serca" w reżyserii Anny Sroki-Hryń to muzyczny spektakl prezentujący znane piosenki Czesława Niemena w nowych aranżacjach. 
  • Czesław Niemen, ur. 16 lutego 1939 roku, był znanym piosenkarzem, muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów piosenek, jednym z najwybitniejszych twórców muzyki w Polsce. Zmarł 17 stycznia 2004 roku.


Niemena kocha wiele pokoleń 

20 lat po śmierci Czesława Niemena jego piosenki wciąż są bardzo często słuchane przez kolejne pokolenia. Spektakl "Jednego serca", wystawiany w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jest okazją do przypomnienia tych piosenek, ale też do poznania twórczości artysty oraz nowych wersji jego piosenek w ciekawych aranżacjach. 

Zdaniem wielu Czesław Niemen jako artysta wyprzedził czasy, w których żył. W spektaklu znalazły się największe przeboje Niemena, jak "Dziwny jest ten świat", ale także te, które są nieco mniej znane.


Czytaj także: 

Irena Jun: przez poezję byłam przeprowadzana jak przez las, w którym ma się zdarzyć coś cudownego

Festiwal Teatralny KONTAKT w Toruniu: ważne premiery polskie, ważne spektakle zagraniczne

"Antygona w Molenbeek" w Teatrze Dramatycznym. "Potraktowaliśmy tekst Hertmansa jak libretto"

- Te aranże piosenek Czesława Niemena brzmiały inaczej, ale znajomo. Myślę, że to jest największa zaleta tego spektaklu. Osoby, które znają twórczość Czesława Niemena, poczują się dobrze, ale również te, które nie znają kompletnie jego piosenek, odbiorą ten spektakl na bardzo wielu poziomach. Zostały tam opowiedziane współczesne historie - o miłości, o przyjaźni, o nienawiści - uważa Magda Kuydowicz.   

Spektakl, który chwyta za serce

"Jednego serca" to powrót do przeszłości, do miejsc, w których budowanie relacji i wspólnota z drugim człowiekiem były czymś bardzo ważnym i oczywistym. W spektaklu nie brakuje też pytań na temat własnej tożsamości, wyborów, miejsca w świecie oraz tęsknoty za czystym, prawdziwym uczuciem. Piosenki układają się w opowieść, która może stać się drogowskazem dla widza.


Posłuchaj

4:33
"Jednego serca" - spektakl z piosenkami Czesława Niemena (W antrakcie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzi: Magda Kuydowicz
Data emisji: 15.05.2024
Godziny emisji: 14.33

dm, kormp

Polecane