Michał Szczerba: przed komisją ds. afery wizowej staną Morawiecki i Kaczyński

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jarosław Kaczyński będzie ostatnim świadkiem, który stanie przed komisją śledczą ds. afery wizowej - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Szczerba, przewodniczący komisji śledczej ds. afery wizowej (KO).

Przewodniczący komisji ds. afery wizowej Michał Szczerba pytany był o ewentualną karę dla Mariusza Kamińskiego, który nie stawił się przed komisją. - Nie będzie kary (dla Kamińskiego), przecież był w tym samym czasie w prokuraturze. Nie miałem pojęcia, że na ten sam termin prokuratura wezwała Kamińskiego. […] Najwidoczniej Mariusz Kamiński jest najbardziej rozchwytywanym politykiem - powiedział Szczerba. 

Poseł KO przyznał, że sprawa Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi wymaga dokładniejszej analizy i jest wielowątkowa. Dodał, że najważniejsze służby w kraju, w tym Agencja Wywiadu, "nie były konsultowane" w trakcie budowy centrum. 

Kamiński nie stawił się na komisji. Szczerba: lekceważy państwo i unika odpowiedzialności

- Żadna ze służb nie była konsultowana w terminie, nie była konsultowana w zakresie powstania Centrum Decyzji Wizowych. Centrum w Łodzi miało jeden cel - rozszerzenie procederu wiz za łapówki. […] Sam Kamiński nie dopełnił terminu pięciodniowego, który wskazał Wawrzyk, dot. wyrażenia opinii - wyjaśnił. 

Kaczyński i Morawiecki przed komisją

Szczerba pytany o prace komisji przyznał, że jej członkowie zmierzają do zakończenia prac w czerwcu. - Mateusz Morawiecki będzie naszym świadkiem na przełomie maja i czerwca. Jarosław Kaczyński będzie naszym ostatnim świadkiem. Zakończymy prace w czerwcu - zdradził na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

Sowa o roli Kamińskiego w aferze wizowej: nadzorował służby, ale i wojewodów wydających pozwolenia na pracę

Posłuchaj

13:51
Michał Szczerba o pracach komisji śledczej ds. afery wizowej (PR3/Bez Uników)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Bez uników
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Michał Szczerba (KO)
Data emisji: 19.04.2024
Godzina emisji: 8.13

trójka/as/wmkor

Polecane