NextFest - festiwal na którym młodzi debiutanci mogą pokazać swoje artystyczne możliwości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
NextFest - festiwal na którym młodzi debiutanci mogą pokazać swoje artystyczne możliwości
Next Fest Music Showcase & Conference - święto polskiej muzyki odbywa się w Poznaniu.Foto: Daria Klimczuk / Next Fest

Od czwartku do niedzieli młodzi muzycy, performerzy i przedstawiciele instytucji kultury będą rozmawiać i przedstawiać swoje artystyczne pomysły. Na 16 scenach wybrzmi ponad 130 koncertów, a to nie wszystko! Co czeka festiwalowiczów?

  • NextFest Music Showcase & Conference jest spadkobiercą dorobku jednego z najważniejszych festiwali showcase’owych i konferencji, które odbywały się w Polsce - Spring Break.
  • Wydarzenie od samego początku stawia na muzyczne trendy, networking branży, równość kultury, różnorodność programu i zaangażowanie społeczne w promowaniu utalentowanych osób poprzez łączenie twórców, przedstawicieli biznesu muzycznego oraz publiczności.
  • Festiwal powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy, dlatego m.in. debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii.
  • Część konferencyjna pełni funkcję platformy do poznawania się, dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń, analizy trendów i networkingu.

Trzy dni wypełnione 130 koncertami debiutantów i zespołów doskonale znanych publiczności. - Do tego panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące i warsztaty. Wszystko to sprawia, że Poznań stanie się tyglem łączącym muzykę i ludzi, debiutantów i gwiazdy, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia - przekonują organizatorzy NextFest w Poznaniu. 

Integracja i chęć współpracy

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że festiwal powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy. Z tego właśnie powodu debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii.

- Nie można ominąć miejsca koncertowego, przechodząc przez Poznań. Przed nami trzy dni wypełnione dużą liczbą koncertów. W samym programie jest ich 130, choć w rzeczywistości będzie trochę więcej. Poza głównymi wydarzeniami, na które obowiązują karnety, postanowiliśmy wraz z miastem zorganizować otwartą scenę, na której będą mogły zaprezentować się lokalne, debiutujące zespoły - mówiła w Trójce Agnieszka Kopiewska, koordynatorka festiwalu. 

Najczęściej czytane

Poznań wybrzmi muzyką! 

- Będziemy w co najmniej 16 lokalizacjach. Poza salami koncerowymi, klubami i miejscówkami, mamy też dużo afterów i wydarzeń towarzyszących. To bardzo rozwijający się i rosnący w siłę showcase - podkreśliła. 

Posłuchaj

5:43
NextFest - festiwal na którym młodzi debiutanci mogą pokazać swoje artystyczne możliwości (Dobrego dnia!/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Dobrego dnia!
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Agnieszka Kopiewska (koordynatorka NextFest)
Data emisji: 18.04.2024
Godziny emisji: 9.16

info.pras./zch

Polecane