Zmiany w radiowej Trójce. Program 3 Polskiego Radia na wiosnę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmiany w radiowej Trójce. Program 3 Polskiego Radia na wiosnę
Radiowa Trójka wita wiosnę zmianami w ramówce oraz nowymi audycjamiFoto: M. Sas/PR

Radiowa Trójka wita wiosnę zmianami w ramówce oraz nowymi audycjami. Na słuchaczy czeka powrót audycji słownych, audycje tematyczne, kultura na najwyższym poziomie, ambitna rozrywka, autorskie audycje muzyczne. Zapraszamy do Trójki!

  • Program 3 Polskiego Radia wita wiosnę zmianami w ramówce oraz nowymi audycjami.
  • Na słuchaczy Trójki czeka powrót audycji słownych, audycje tematyczne, kultura na najwyższym poziomie, ambitna rozrywka, autorskie audycje muzyczne.
  • - Zmiany na naszej antenie przygotowywaliśmy, wykorzystując przede wszystkim potencjał naszego zespołu - mówi dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska.

- 2 kwietnia witamy Państwa w nowej Trójce. Zmiany na naszej antenie przygotowywaliśmy, wykorzystując przede wszystkim potencjał naszego zespołu, w którym spotykają się ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. To dopiero początek naszej drogi budowania medium publicznego, które swoim odbiorcom dostarcza rzetelnej informacji, rozbudza ciekawość świata, przypomina o tym, co nas wszystkich łączy i dba o demokratyczny dostęp do kultury - zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska.

"Klub Trójki" i "Ludzie"

Od poniedziałku do czwartku w "Klubie Trójki" (godz. 20.00) poruszane będą istotne zagadnienia i tematy polaryzujące społeczeństwo. Włączyć się do dyskusji będą mogli także słuchaczki i słuchacze, którzy do Trójki  zadzwonią.

W paśmie "Ludzie" od wtorku do czwartku (godz. 23.00) prezentowane będą indywidualne historie, wybory, które mają wpływ na nasze życie, zagadnienia związane z psychologią, seksualnością i zdrowiem.

"Zapraszamy do Trójki"

Flagowy program "Zapraszamy do Trójki" emitowany będzie dwa razy w ciągu dnia. Poranne pasmo poprowadzi Robert Grzędowski (godz. 6.00 – 9.00), popołudniowe (godz. 16.00 – 19.00) podzielone zostanie miedzy Katarzynę Borowiecką i Piotra Łodeja. Słuchacze mogą liczyć na rzetelne informacje, doniesienia ekonomiczne, przeglądy prasy i portali internetowych, informacje sportowe oraz frapujące tematy zachęcające do interakcji. Częścią audycji będzie także rozmowa o polityce. Od poniedziałku do piątku w "Bez uników" (godz. 8.13) Renata Grochal zaprasza na rozmowy z polityczkami i politykami. W paśmie popołudniowym powróci komentarz polityczny, a obserwatorów sceny politycznej do rozmowy zaproszą Sylwia Białek i Paweł Turski.

Audycje tematyczne 

Na antenie Trójki pojawią się też audycje tematyczne, m.in.: Mateusz Adamczyk przeprowadzi słuchaczy przez meandry języka polskiego, Paweł Sztarbowski zaprosi do "Królestwa roślin", a Maciej Wasielewski będzie propagował ideę bezinteresownej pomocy pod hasłem "Niewidzialni".

Nie zabraknie muzyki! 

Z kolei muzyczne audycje autorskie: "HCH", "Białe szumy", "Off Control", "Trzy kwadranse jazzu" uzupełnione zostaną autorskim programem Bartka Wąsika "Pianokrąg". Na antenę Trójki wraca też Jan Emil Młynarski. "W tonacji Trójki" od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w sobotnie i niedzielne wieczory Trójka demokratyzuje dostęp do kultury. W każdą sobotę o 19.00 zaprasza do teatru, a o godz. 20.00 na audycję o polskich książkach, czyli "Plik tekstowy" Maksa Cegielskiego. Z kolei w każdą niedzielę o 19.00 koncert, a o godz. 20.00 w audycji "Wszystkie książki świata" Michał Nogaś spotykać się będzie z pisarkami pisarzami z zagranicy.

Rewolucja i ewolucja w jednym

– W kontekście tego, co działo się w Trójce przez ostatnich kilka lat, to chyba jest rewolucja. Chociaż tak naprawdę jest to ewolucja, bo po prostu wracamy do tego, co zawsze było tu istotne, czyli z jednej strony rzetelne oddzielanie tego, co jest informacją od tego, co jest komentarzem, a z drugiej strony bardzo duża autorskość, podmiotowość, przywrócenie dziennikarzom i dziennikarkom decydowania o tym, jakie kształty mają mieć audycje – mówi o nowej ramówce dyrektorka-redaktorka naczelna Agnieszka Szydłowska.


Posłuchaj

9:34
Agnieszka Szydłowska o nowej ramówce (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

kc/zch/inf.pras.

Polecane