Katarzyna Borowiecka dołączyła do zespołu radiowej Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katarzyna Borowiecka dołączyła do zespołu radiowej Trójki
Katarzyna Borowiecka w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

Katarzyna Borowiecka kierowniczką Redakcji Słowa w Programie 3. Będą jej podlegały pasma prezentujące zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej kultury oraz programy poruszające zagadnienia społeczne i tematy, które Trójka chce omawiać ze swoimi słuchaczami. 

To ważny moment dla naszej anteny. Jednym z głównych filarów odbudowania znaczenia i przywrócenia Trójce jej kulturotwórczej roli, jest słowo. Wyrugowane z anteny w ostatnich latach, powróci niebawem w licznych propozycjach, które oddaliśmy pod opiekę Katarzynie Borowieckiej. Opieramy się na jej wieloletnim doświadczeniu i radiowej pasji – mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Katarzyna Borowiecka to dziennikarka radiowa i telewizyjna. W latach 2007-2020 pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. "Klub Trójki", pasma przedpołudniowe i audycję "ABC popkultury". Do lutego 2024 była gospodynią autorskiej audycji filmowej "Ekranizacja" i cyklu o komiksach "Świat w dymkach" w Radiu 357. W latach 2015-2019 w Canal+ prowadziła "Aktualności Filmowe+", współpracowała też z Ale Kino+ i TVP Kultura.

Nieustająco związana z kulturą. Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni prowadzi konferencje prasowe filmów Konkursu Głównego, w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy realizowała autorski cykl "Poza Kadrem". Wśród jej gości w radiu, telewizji i na żywo byli między innymi: Sally Potter, Mike Leigh, Agnieszka Holland, Andrew Scott, Jane Birkin, Antonio Banderas, Roman Polański i Ruben Ostlund.

W 2018 za autorską audycję "ABC Popkultury" została nagrodzona przyznawanym przez studentów dziennikarstwa MediaTORem w kategorii NawigaTOR(ka). To kategoria dla dziennikarzy, dzięki którym poglądy odbiorców zaczynają iść nowymi torami.

W połowie stycznia stanowisko szefowej Trójki objęła Agnieszka Szydłowska. 9 lutego wicedyrektorem Programu 3 został Michał Nogaś.

Mat. promocyjne

Polecane