Życie kurierów i dostawców jedzenia na teatralnych deskach. Spektakl "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos".

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Życie kurierów i dostawców jedzenia na teatralnych deskach. Spektakl "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos".
"Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos" opowiada o życiu kurierów, którzy zostają wciągnięci w szalone wyzwania w zamian za ogromne pieniądze. Foto: Paweł Jaskółka/PAP

Kurierzy, dostawy jedzenia i niemałe pieniądze. Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na spektakl zatytułowany "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos", skoncentrowany wokół użytkowników i pracowników aplikacji, które oferują usługi dostarczania produktów klientom wprost pod drzwi.

  • "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos" to spektakl skoncentrowany wokół doświadczenia bycia kurierem dostawcą jedzenia oraz relacji użytkowników i pracowników aplikacji, które oferują usługi dostarczania produktów klientom wprost pod drzwi.
  • To także opowieść o życiu kurierów, którzy zostają wciągnięci w szalone wyzwania w zamian za ogromne pieniądze.
  • Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

– Szereg moich znajomych i bliskich korzysta z usług kurierów niemal codziennie  przyznał w rozmowie Andrzej Błażewicz, współtwórca scenariusza "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos". – W naszym spektaklu skupiamy się na kurierach jedzenia. Jest w nas takie wrażenie, gdy używamy aplikacji, że to wszystko dzieje się tylko dzięki użyciu maszyny, a jedzenie magicznie pojawia się pod naszymi drzwiami. Za wszystkim stoją jednak prawdziwi ludzie, ich zmęczone ciała i przemieszczanie się po mieście. Ten spektakl to, tak jak rzeczywistość, także ludzkie historie. Za każdą z nich stoi człowiek, który z jakiegoś powodu zdecydował się na podjęcie takiej pracy – wyjaśniał gość "Trójki do trzeciej". 

Mozaika ludzkich spraw i żyć

– Kurierzy tworzą specyficzną ludzką mozaikę, którą uwidaczniamy w naszym spektaklu. Są to często osoby, które przyjeżdżają do Polski z zagranicy. Ta praca nie wymaga od nich znajomości języka, bo aplikacja tłumaczy wiele słów i zwrotów. Równie często jest to praca dorywcza dla osób, które nie są w stanie utrzymać się ze swojej podstawowej pensji i szukają formy, która pozwoli im zawalczyć o swój byt – powiedział Andrzej Błażewicz. – Czynnikiem, który łączy tych ludzi, jest ich tożsamość klasowa i ekonomiczna oraz walka o lepsze jutro i dobry byt  podsumował. 

Najczęściej czytane

"Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos"

Perspektywa kurierów staje się punktem wyjścia do zadawania pytań o sposoby, w jakie korzystamy z aplikacji, oraz o status społeczny osób pracujących. Premiera "Delivery Heroes została zaplanowana na 1 marca w Teatrze Polskim w Poznaniu. 

Posłuchaj

9:31
Zycie kurierów i dostawców jedzenia na teatralnych deskach. Spektakl "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Andrzej Błażewicz (współtwórca scenariusza "Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos")
Data emisji: 27.02.2024
Godzina emisji: 12.40

zch

wmkor

Polecane