Muzyczne szaleństwo: Mitch & Mitch i tajemniczy Zbiggy w Studio im. Agnieszki Osieckiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczne szaleństwo: Mitch & Mitch i tajemniczy Zbiggy w Studio im. Agnieszki Osieckiej
Zbigniew WodeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

To było kilkadziesiąt minut muzycznego szaleństwa – zaskakujący i nieprzewidywalny zespół Mitch & Mitch zaprosił na scenę wybitnego wokalistę i multiinstrumentalistę Zbigniewa Wodeckiego, by zabrać słuchaczy zgromadzonych w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w kosmiczną podróż dźwiękową. W poniedziałkowym wydaniu cyklu "Z Osieckiej" przypomnieliśmy pamiętny występ sprzed niemal dokładnie 16 lat.

Działający od dwóch dekad Mitch & Mitch pod wodzą Macia Morettiego to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Trudno zaklasyfikować stylistycznie graną przez grupę mieszankę awangardowego rocka, jazzu, country i muzyki filmowej. Skład zespołu jest płynny – występował m.in. jako big-band grający na żywo muzykę do filmu "Zaginiony świat" podczas krakowskiego Festiwalu Kina Niemego.

W 2008 roku Mitch & Mitch nawiązali współpracę ze Zbigniewem Wodeckim, biorąc na warsztat dawne i w wielu przypadkach już zapomniane utwory tego artysty. Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się 23 lutego 2008 roku, był początkiem wielkiej przygody, której dalszymi etapami były m.in. wspólne występy na największych polskich festiwalach.

W 2015 roku ukazała się płyta "1976: A Space Odyssey", zawierająca materiał z wydanego prawie 40 lat wcześniej albumu Wodeckiego, przearanżowany i nagrany na nowo z udziałem kilkudziesięcioosobowej orkiestry. Płyta pokryła się platyną i przyniosła muzykom dwa Fryderyki.

Przypomnieliśmy koncert grupy Mitch & Mitch i Zbigniewa Wodeckiego z roku 2008 roku, od którego zaczęła się ta niesamowita, by nie powiedzieć kosmiczna, muzyczna przygoda. Retransmisję poprzedził fragment wywiadu, jakiego Wodecki udzielił Agnieszce Szydłowskiej w "Programie  alternatywnym" właśnie przy okazji wydania albumu "1976: A Space Odyssey".

 

Zobacz także:

 

***

Na audycję "Z Osieckiej" w poniedziałek (26 lutego) o godz. 19.05 zaprosiła Justyna Grabarz

kc/pr/mpkor

Polecane