Gazoport zapewni bezpieczeństwo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Elżbieta Streker-Dembińska (SLD): Budowa gazoportu, długoterminowe kontrakty, to wszystko są działania, które mają nas doprowadzić do tzw. bezpieczeństwa energetycznego.

Posłuchaj

Puls Trójki 23 marca 2011
+
Dodaj do playlisty
+

Dziś, na miejscu gdzie stanie gazoport w Świnoujściu, dokonano symbolicznego pierwszego wbicia łopaty. Terminal do importu i przerabiania gazu skroplonego LNG będzie kosztować około 3 miliardy złotych, a pierwszy transport skroplonego gazu ma odebrać 30 czerwca 2014 roku.

- W perspektywie kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat Polska będzie nie mocarstwem gazowym, ale krajem bezpiecznym jeżeli chodzi o gaz i zdolnym także do handlu gazem wtedy, kiedy pojawią się nadwyżki - mówił premier Donald Tusk podczas wmurowania kamienia węgielny pod budowę terminalu.

- Mam nadzieję, że terminy zostaną dochowane, a i kontrakty i podpisane umowy dadzą nam poczucie bezpieczeństwa - powiedziała Elżbieta Streker-Dembińska, SLD, członkini Komisji Gospodarki, i podkreśliła, że budowa gazoportu to krok w dobrą stronę.

Andrzej Czerwiński, PO, przewodniczący Komisji Gospodarki podkreślił, że bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju nie było narażone na szwank przez ostatni okres.                - Przypomnę tylko, że jesteśmy od niedawna objęci w systemie europejskim tak zwaną solidarnością energetyczną - mówił.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45.

(pg)

Polecane