Szalejąca publiczność i wielkie przeboje: przypomnieliśmy koncert grupy Hey

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szalejąca publiczność i wielkie przeboje: przypomnieliśmy koncert grupy Hey
Katarzyna Nosowska podczas koncertu grupy HeyFoto: Grabowski Foto/Shutterstock

Publiczność piszczała jak szalona, Katarzyna Nosowska nie ukrywała, że jest tym mocno skrępowana, ale mimo to ze sceny rozbrzmiewały wielkie przeboje, które śpiewali wszyscy. Tak wyglądał koncert grupy Hey w Trójkowym studiu w 1994 roku, który Justyna Grabarz przypomniała w czwartkowym wydaniu audycji "Z Osieckiej".

Gdyby popularność artystów mierzyć liczbą zdobytych Fryderyków, mało który zespół mógłby stanąć w szranki z grupą Hey, która ma ich w dorobku aż jedenaście. A jeśli do tego dodać szesnaście statuetek zdobytych solo przez wokalistkę Katarzynę Nosowską, konkurencja zostaje daleko w tyle.

Windą na szczyt

Hey powstał w Szczecinie w 1992 roku i już chwilę później należał do czołówki polskiej sceny rockowej. Na debiutanckim albumie "Fire" z 1993 roku płynął jeszcze na wysokiej fali popularności muzyki grunge, która przetaczała się przez muzyczny świat. Wydana rok później płyta "Ho!" była już bardziej zróżnicowana muzycznie. Każdy z tych krążków pokrył się platyną, osiągając kilkusettysięczny nakład.

Będący u szczytu popularności Hey w 1994 roku zawitał do studia koncertowego Trójki. Gospodarzem wieczoru był Tomasz Żąda, a w repertuarze koncertu znalazły się utwory z dwóch pierwszych płyt zespołu. Były wśród nich takie przeboje, jak "Moja i twoja nadzieja", "Teksański", "Zazdrość" czy "Misie".  

– Ja przepraszam, że jestem taka mało komunikatywna dziś, ale ja się wstydzę trochę – mówiła ze sceny Kasia Nosowska. Była to jej reakcja na entuzjazm publiczności, która – jak wspominają uczestnicy koncertu – piszczała tego wieczoru jak szalona.

Równocześnie zapraszamy już na kolejne audycje cyklu "Z Osieckiej" – zapewniamy, że wielkich emocji koncertowych na pewno nie zabraknie. Oto plany na przyszły tydzień:

  • poniedziałek, 12 lutego – Republika
  • wtorek, 13 lutego – Sistars
  • środa, 14 lutego Lenny Valentino
  • czwartek, 15 lutego Midge Ure 

Zespół Hey gościł w Studiu Koncertowym Trójki już w roku swojego debiutu. Później muzyków można było usłyszeć i zobaczyć m.in. w trasie "Lata z Radiem": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

Zobacz też:

"Z Osieckiej" - nowy cykl koncertowy na antenie Trójki/Trójka Program 3 Polskiego Radia

***

Na audycję "Z Osieckiej" w czwartek (8 lutego) o godz. 19.05 zaprosiła Justyna Grabarz.

kc/pr/wmkor

Polecane