Piosenki Agnieszki Osieckiej na żywo, czyli "Kobiety mojego życia". Za nami pierwsza audycja "Z Osieckiej"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piosenki Agnieszki Osieckiej na żywo, czyli "Kobiety mojego życia". Za nami pierwsza audycja "Z Osieckiej"
Agnieszka Osiecka i Magda UmerFoto: PAP/ Andrzej Rybczyński

W premierowym odcinku cyklu "Z Osieckiej" przypomnieliśmy koncert "Kobiety mojego życia", który odbył się w studiu radiowej Trójki 8 września 1993 roku: wtedy piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką wykonywali najlepsi polscy artyści, a koncert prowadziła sama autorka. W następnej zaś audycji, czyli już we wtorek, usłyszymy… pierwszy hiphopowy koncert w Trójce!

8 września 1993 roku na Trójkowej scenie pojawili się m.in. Piotr Polk, Krystyna Janda, Tadeusz Woźniak, Ewa Błaszczyk, Magda Umer, Anna Szałapak i Maryla Rodowicz. "Kobiety mojego życia" – ten nieco przewrotny tytuł koncertu nawiązuje do "kobiecej duszy", jaką miały pisane przez Osiecką teksty, zwykle oparte na jej osobistych doświadczeniach. – U mnie ogromnie jest blisko od serca do papieru. Kiedy jako prawie dorosła już kobieta zaczęłam pisać wiersze-piosenki, nie byłam w stanie stworzyć czegoś w rodzaju fikcji czy półfikcji. Każdy z tych tekstów był leciutko tylko zaszyfrowanym listem czy zwierzeniem, czy wręcz ankietą osobistą – mówiła poetka. 

Dwupłytowy album z zapisem koncertu "Kobiety mojego życia" z 1993 roku można nabyć w internetowym sklepie Polskiego Radia.

Sklep Polskie Radio Sklep Polskie Radio

W kolejnej audycji „Z Osieckiej” przeniesiemy się o prawie 10 lat do przodu, do 11 marca 2002 roku. To ważna data: tego właśnie dnia odbył się pierwszy w Trójce koncert hiphopowy. W pierwszej części wystąpili wtedy Adam "Łona" Zieliński, Grzegorz Czerkasow (DJ Twist) oraz Andrzej "Webber" Mikosz. Natomiast w drugiej części na scenę wyszli – również po raz pierwszy w Trójce – Bartosz Fisz Waglewski i Piotr Emade Waglewski wraz gośćmi: m.in. Kasią Nowicką (Noviką), Karimem Martusewiczem i Dominikiem Trębskim. 

"Z Osieckiej" to nowy cykl na antenie Trójki. Od poniedziałku do czwartku po godz. 19 zabierać będziemy słuchaczy w podróż do czasów, w których nasza stacja prezentowała najwyższej jakości koncerty grane na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

"Z Osieckiej" - nowy cykl koncertowy na antenie Trójki/Trójka Program 3 Polskiego Radia

Zobacz też:

***

Na audycję "Z Osieckiej" w poniedziałek (5 lutego) o godz. 19.05 zaprosiła Justyna Grabarz.

pr

Polecane