"Cudowny chłopak. Biały ptak": wzruszająca opowieść o tym, że każdy ma drugą szansę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Cudowny chłopak. Biały ptak": wzruszająca opowieść o tym, że każdy ma drugą szansę
"Cudowny chłopak. Biały ptak", reż. Marc ForsterFoto: mat. prasowe

Do polskich kin właśnie trafił "Cudowny chłopak. Biały ptak", sequel przebojowego i wzruszającego filmu "Cudowny chłopak” o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który idzie do szkoły i musi się mierzyć z całą gamą reakcji na siebie i swój wygląd. W kontynuacji, bohaterem jest jego główny prześladowca, czyli Julian. Wyrzucony z jednej szkoły, trafia do innej, gdzie sam musi się odnaleźć, co nie jest łatwe. Pomaga mu w tym ekscentryczna ciotka, a raczej jej historia…

  • Reżyserem filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak", jest Marc Forster, twórca m.in. "Czekając na wyrok” (Oscar dla Halle Berry), "Marzyciela” (siedem nominacji i Oscar za muzykę dla Jana A.P. Kaczmarka), ”Quantum of Solace” oraz "World War Z”.
  • W filmie "Cudowny chłopak. Biały ptak" grają m.in. Helen Mirren, Gillian Anderson, Ariella Glaser, Orlando Schwerdt, Bryce Gheisar.

Każdy ma drugą szansę

"Cudowny chłopak. Biały ptak" to sequel filmu z 2017 roku "Cudowny chłopak” z Julią Roberts i Owenem Wilsonem. To opowieść o chłopcu, który cierpi na ciężką chorobę i ma zdeformowaną twarz, rodzice jednak postanawiają wysłać go do szkoły. Tam spotyka się z różnymi reakcjami, ma też swojego prześladowcę, Juliana. – W "Białym ptaku” to Julian jest głównym bohaterem, ponieważ zgodnie z intencja obu części "Cudownego chłopaka", każdy ma drugą szansę – zdradza Małgorzata Matuszewska, przedstawicielka dystrybutora filmu. – Jak pamiętamy, Julian został wyrzucony ze szkoły. Teraz jest z rodzicami w Nowym Jorku, gdzie chodzi do szkoły. Zmienił się: kiedyś chciał być gwiazdą, teraz chce być niezauważony, wręcz niewidzialny. Helen Mirren, która gra jego babcię, przyjeżdża i opowiada mu historię swojego życia, wcześniej przemilczaną w rodzinie… – opowiada.

Przeczytaj także


Piękna, wzruszająca opowieść

Reżyserem filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak" jest Marc Forster, twórca takich filmów, jak "Czekając na wyrok" (Oscar dla Halle Berry), "Marzyciel" (siedem nominacji i Oscar za muzykę dla Jana A.P. Kaczmarka), "007 Quantum of Solace" czy "World War Z". – Jest to opowieść prowadzona bez pośpiechu, bez szaleństw. To po prostu piękna, wzruszająca opowieść, a Marc Forster potrafi dostarczać takich wzruszeń – zachęca gościni Ryszarda Jaźwińskiego.

"Cudowny chłopak. Biały ptak" - polski zwiastun/YouTube Monolith Films

Posłuchaj

3:26
O filmie "Cudowny chłopak. Biały ptak" Marca Forstera Ryszard Jaźwiński rozmawia z Małgorzata Matuszewską (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 5.02.2024
Godzina emisji: 13.30

pr

Polecane