Joanna Koroniewska: "Dziewczyna influencera" to film ważny dla młodych ludzi i dla ich rodziców

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Joanna Koroniewska: "Dziewczyna influencera" to film ważny dla młodych ludzi i dla ich rodziców
Joanna Koroniewska na premierze filmu "Dziewczyna influencera" w którym zagrała jedną z głównych rólFoto: FOTON/PAP

Na ekrany polskich kin weszła "Dziewczyna influencera" w reżyserii Szymona Gonery. I właśnie o tym filmie rozgrywającym się w świecie internetowych gwiazd z jego twórcami rozmawiał w swojej audycji Ryszard Jaźwiński.

Wchodząca gwiazda internetu Zosia (Karina Rezner), znana pod nickiem Just Sophie, odkrywa, że jej chłopak, popularny YouTuber Komfi (Kamil Wodka), ma romans. Kiedy zdrada wychodzi na jaw i trafia na "Pudelka", dziewczyna postanawia przyjąć ofertę uwielbianej przez internautów Violi (Olga Kalicka) i wraz z nią udać się w zagraniczną podróż za pieniądze sponsorów. Odwiedzając ekskluzywne kurorty na Cyprze, Ibizie, Malcie, Grecji i we Włoszech, walcząc o zasięgi i uwagę fanów, Zosia dołącza do elity polskich influencerów. Niestety miłosna afera z jej byłym chłopakiem staje się coraz głośniejsza, gdy ten wiąże się z seksowną fit-blogerką Paulą (Joanna Koroniewska), a o Violę upomina się dawna, mroczna przeszłość. Kiedy pikantne szczegóły i skrywane sekrety wychodzą na jaw, Zosię czeka konfrontacja z trudną do zaakceptowania prawdą o środowisku, do którego tak bardzo pragnęła należeć…

Internet i real: dwa całkowicie różne światy

– Robiłem do tego filmu dosyć duży research i rozmawiałem z ludźmi, którzy się tym parają. Michał Piróg, który też zagrał w tym filmie, powiedział, że czytając scenariusz miał wrażenie, że to są ludzie i sytuacje, które on zna – opowiada o przygotowaniach i pracy nad filmem "Dziewczyna influencera" reżyser i autor scenariusza Szymon Gonera. – Dwa dni temu byliśmy z Mateuszem [Banasiukiem – red.] na przedpremierowym pokazie, gdzie byli sami influencerzy. Bałem się, ponieważ jest to raczej film krytyczny, że będą reakcje w stylu "Co ty o nas opowiadasz?!" A jednak nie: wszyscy uważali, że wyszło dobrze. I trzeba pokazywać, że to, co widzimy na ekranach telefonów i to, jak naprawdę wygląda życie takich ludzi, to czasem są dwie zupełnie różne historie – tłumaczy.

– Coraz częściej te światy się przenikają: aktorzy, tak jak my z Asią, działają w świecie internetu. I coraz częściej ludzie, którzy najpierw zdobyli popularność w internecie, grają w filmach – dodaje Mateusz Banasiuk grający w filmie jedną z głównych ról.

Warto obejrzeć ten film z nastoletnim dzieckiem

– Moim zdaniem ten film jest bardzo ważny dla młodych ludzi, którzy marzą o takiej "karierze". Żeby zobaczyli, z czym to naprawdę się je i do czego ta "kariera" może doprowadzić – mówi Joanna Koroniewska, która również gra w "Dziewczynie influencera". – Ale też dla takich rodziców jak ja, bo jestem rodzicem nastoletniej córki, która głównie zajmuje się oglądaniem YouTube’a i sociali. I to są dzieciaki kompletnie odarte z refleksji. A nie ma w nich refleksji, bo oni są w kompletnie innym świecie. Żeby dostać się do tego świata, warto jest obejrzeć ten film z dzieckiem – wskazuje.

Różne tematyki, różne konwencje

– Chciałbym robić różne filmy. Są muzycy czy twórcy, którzy zawsze robią filmy podobne. I czasem robią to świetnie: idziemy, oglądamy i zawsze będzie to w pewnym stylu, to zawsze będzie on. Natomiast mnie interesują różne tematyki, różne konwencje. Więc te trzy filmy, które dotąd zrobiłem: każdy jest totalnie inny – przyznaje Szymon Gonera. I jednocześnie zapewnia, że kolejne scenariusze będzie pisał z myślą o Joannie Koroniewskiej, z którą współpraca była dla niego wspaniałym przeżyciem.

Dziewczyna influencera | Oficjalny zwiastun/YouTube KinoSwiatPL


Ponadto w audycji

  • premiera zagraniczna: "Pieśni ziemi" w reżyserii Margreth Olin;
  • Polskie Nagrody Filmowe Orły 2024 – aktualności;
  • "Kos" w reżyserii Pawła Maślony – wywiady z Bartoszem Bielenią oraz Piotrem Packiem, filmowymi braćmi-antagonistami.

Posłuchaj

51:14
Bartosz Bielenia i Piotr Pacek o filmie "Kos" (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Posłuchaj

52:13
Joanna Koroniewska, Szymon Gonera i Mateusz Banasiuk o filmie "Dziewczyna inluencera" (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 2.02.2024
Godziny emisji: 13.05, 14.05

pr/kul

Polecane