Trójka gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [ZOBACZ I POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [ZOBACZ I POSŁUCHAJ]
W niedzielę 28 stycznia 2024 w całej Polsce i za granicą odbył się 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tegorocznym hasłem było "Płuca po pandemii"Foto: Polskie Radio/Cezary Piwowarski

Zapełniają się kolejne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez całą niedzielę na ulicach polskich miast dziesiątki tysięcy wolontariuszy zbierały datki do charakterystycznych, kolorowych puszek. Program III Polskiego Radia także gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na naszej antenie nie brakowało relacji z finału, doniesień reporterskich z różnych zakątków Polski i świata, a przede wszystkim radości z niesienia pomocy innym. 

  • 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 120 tys. wolontariuszy, a w internecie wiele tysięcy aukcji. 
  • Tegoroczna akcja to zakupy sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a hasło finału to: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".
  • Fundację WOŚP Jurek Owsiak założył ponad 30 lat temu. Od tej pory regularnie raz w roku - w styczniu - organizuje zbiórkę pieniędzy. Fundacja prowadzi działalność na rzecz ratowania życia chorych, w szczególności dzieci, poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki.
  • W ciągu 31 finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 złotych.

1685 sztabów, 120 tys. wolontariuszy i zaangażowanie na wszystkich kontynentach. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę niemalże na całym świecie - także w Polskim Radiu. 

Posłuchaj

2:50
Relacja Moniki Suszek ze środka sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Posłuchaj

2:38
Wielka orkiestra gra na całym świecie - relacja z Londynu (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Posłuchaj

3:38
Sztab główny 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczęły się koncerty (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tylko do południa deklarowana kwota wpłat na koncie 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyła 51 milionów złotych. Wieczorem ta kwota przekroczyła już 67 milionów złotych. 

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze dla dzieci i dorosłych z problemami płuc po pandemii COVID-19. Mottem finału jest hasło "Tu wszystko gra OK!". Dodatkowo Fundacja WOŚP chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą, czyli rzadką, nieuleczalną chorobą genetyczną.

Relacje z 32. finału WOŚP można było śledzić na antenach Polskiego Radia, a także na żywo na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

>>>  32. finał WOŚP. Relacja na żywo [SPRAWDŹ] <<< 

Zapraszamy do śledzenia relacji z 32. finału WOŚP w Trójce Zapraszamy do śledzenia relacji z 32. finału WOŚP w Trójce/ Cezary Piwowarski/PR

Wojsko dla WOŚP

Do 32. finału WOŚP dołączyło również wojsko! Zapraszamy do obejrzenia relacji z atrakcji, jakie wojskowi przygotowali zarówno dla starszych, jak i młodszych. A wszystko to działo się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia

WOŚP dla dzieci i dorosłych z problemami płuc po pandemii COVID-19

Zebrane pieniądze trafią do oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych w całej Polsce. - Chcemy kupić sprzęt do diagnostyki, leczenia i do rehabilitacji płuc po pandemii - mówił na konferencji WOŚP Jurek Owsiak. - Chcemy kupić sprzęt, który zajrzy do płuc i doskonale je zdiagnozuje - podkreślił. 

 

Najczęściej czytane

 

Trójka z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Relacji z tegorocznego finału nie brakowało także w radiowej Trójce. Łączyliśmy się ze sztabami i na bieżąco relacjonowaliśmy postępy w zbiórce. Wśród reporterów, którzy przybliżali 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znaleźli się: Monika Suszek, Michał Kowarski i Józef Niewiarowski

WOŚP pomaga i uczy: 

***

IAR/zch/rk/kor-wm

Polecane