Cavaliada Warszawa: Diarmuid Howley z nagrodą pod patronatem Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cavaliada Warszawa: Diarmuid Howley z nagrodą pod patronatem Polskiego Radia
W konkursie Barier nagrodę pod patronatem Polskiego Radia zdobył Irlandczyk Diarmuid HowleyFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Na warszawskim Torwarze trwają zawody Cavaliada Tour 2023. Rozgrywanych w dniach 16-19 listopada turnieju prezentują się czołowi jeźdźcy z Polski i świata, a kolejny dzień zmagań przyniósł kolejne trofeum dla reprezentanta naszego kraju. W sobotę (18.11) przyznano także nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, pod patronatem promocyjnym Polskiego Radia, którą wywalczył Diarmuid Howley.

O nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, pod patronatem promocyjnym Polskiego Radia jeźdźcy walczyli w zawodach Barier, czyli konkursie o wzrastającym stopniu trudności. 

Najlepiej w konkurencji zaprezentował się Irlandczyk Diarmuid Howley, który wystąpił na koniu Coden Va. Tuż za nim uplasowało się dwoje Polaków; drugie miejsce zajęła Julia Błaszczak, a na najniższym stopniu podium, razem z My Relander z Estonii, stanął Adam Nicpoń.

Cavaliada Warszawa: polscy jeźdźcy z nagrodami

Cavaliada łączy w sobie cztery konkurencje jeździeckie: skoki przez przeszkody, WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego), ujeżdżenie i powożenie. Zawody zaczęły w czwartek rano, 16 listopada. Tego dnia, najważniejszy pod kątem sportowym konkurs Dużej Rundy wygrał Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy.

Zobacz program zawodów <<<

Najczęściej czytane

Trzeciego dnia wydarzenia rozegrano zawody w ramach zaliczanej do światowego rankingu Średniej Rundy. W finale najlepszy okazał się Jarosław Skrzyczyński jadący na 8-letnim wałachu Komboy. Pozostałe miejsca na podium należały do Niemców: Felixa Hassmanna i Harma Lahde. 

- Poziom był wysoki, ponieważ konkurs był zwykły, bez rozgrywki i od początku trzeba było troszeczkę mocniej jechać, a wtedy często zdarzają się błędy. Przy tej prędkości i większych przeszkodach to już nie jest takie proste. Myślałem, że nie utrzymam tego wyniku do końca, ale dobrze się skończyło - powiedział Jarosław Skrzyczyński. 

Cavaliada Warszawa. Ile koni mają jeźdźcy?

- Od rana dzieje się na Cavaliadzie bardzo, bardzo dużo - relacjonował w audycji "Trzymaj z Trójką" Dariusz Urbanowicz. Dziennikarz zwrócił uwagę, że wielu z zawodników, których można podziwiać podczas zawodów, korzystają z więcej niż jednego konia. Poza Cavaliadą, sportowcy przygotowują się na różnych wierzchowcach do takich imprez jak igrzyska olimpijskie. Adam Grzegorzewski i Dawid Kubiak przyznają, że mają dla siebie 17-20 koni. - Część koni jest kompletnie młodych, na malutkie przeszkody. Musimy też myśleć o przyszłości; musimy myśleć o tym, na czym będziemy startować za 3-4 lata - wyjaśniają sportowcy.


Posłuchaj

2:35
Cavaliada Warszawa: po co jeźdźcowi kilkanaście koni? Wyjaśniają Adam Grzegorzewski i Dawid Kubiak (Trzymaj z Trójką)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Cavaliada Tour - nie tylko zawody

Impreza na warszawskim Torwarze to nie tylko konkursy jeźdźców, ale i specjalne pokazy. W sobotę (18.11) publiczność mogła podziwiać zawody sztafetowe łączące pokonanie trasy konno z przejazdem samochodem po wyznaczonym torze. - W jeździectwie najbardziej podoba mi się adrenalina i współpraca z końmi - opowiadają Dariuszowi Urbanowiczowi młode uczestniczki sztafety.


Posłuchaj

2:53
Cavaliada Warszawa: niezwykła sztafeta w programie zawodów (Trzymaj z Trójką)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Trzymaj z Trójką
Prowadzący: Witold Lazar
Data emisji: 18.11.2023
Godzina emisji: 16.07

qch/mat. organizatora

Polecane