CAVALIADA Tour 2023. Zawody z silną obsadą międzynarodową, ale Polacy nie są bez szans

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
CAVALIADA Tour 2023. Zawody z silną obsadą międzynarodową, ale Polacy nie są bez szans
Cavaliada Warszawa rozpoczyna cykl zawodów w Polsce. Stołeczna część rywalizacji potrwa do 19 listopadaFoto: mat. promocyjne

CAVALIADA Tour 2023 to przede wszystkim zawody sportowe wysokiej rangi, w której bierze udział cała europejska czołówka. Polskę również reprezentuje silna ekipa: trzech najwyżej klasyfikowanych zawodników. Zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo.

  • Cavaliada Tour to jedno z największych wydarzeń z cyklu halowych zawodów jeździeckich w Polsce, autoryzowane jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).
  • Rywalizację zawodników będzie można zobaczyć w czterech miastach: Warszawie (16-19.11.2023), Poznaniu (7-10.12.2023), Sopocie (1-4.02.2024) i Krakowie (22-25.02.2024), gdzie odbędzie się wielki finał.
  • Warszawska CAVALIADA Tour 2023 odbywa się w dniach 16-19 listopada na Torwarze. Na miejscu zameldowało się ponad 130 zawodników i 226 koni. W  trakcie imprezy odbędą się trzy konkursy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Skoki przez przeszkody: proste i najpopularniejsze

Konkursy rozgrywane w ramach cyklu CAVALIADA Tour Warszawie, Poznaniu i Krakowie zaliczane są do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Rywalizacja rozpoczyna się od zawodów w warszawskiej hali Torwar. CAVALIADA Tour ma rangę trzech gwiazdek, co oznacza wyższą pulę nagród, ale także więcej konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

CAVALIADA Tour ma w swoim programie trzy konkurencje olimpijskie - skoki przez przeszkody, WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) i ujeżdżenie - oraz dodatkowo niezwykle widowiskowe powożenie. Jednak bez wątpienia od lat najbardziej prestiżowe zawody to skoki przez przeszkody.

Skoki przez przeszkody to obecnie najpopularniejsza konkurencja jeździecka na świecie, o czym zadecydowały bardzo proste zasady. Na placu konkursowym jest ustawiony tzw. parkur, który trzeba przejechać określoną trasą. - Są różne rodzaje konkursów, ale zawsze pierwszym czynnikiem klasyfikacji jest bezbłędny przejazd, czyli jak najmniej błędów: najlepiej zero punktów karnych. Jeśli ten wynik jest równy, wtedy decyduje czas przejazdu - tłumaczy Szymon Tarant, dyrektor sportowy CAVALIADA Tour.

CAVALIADA 2023/YouTube Polskie Radio


Silna obsada, ale Polacy nie stoją na straconej pozycji

- Tegoroczne zawody w skokach w randze trzech gwiazdek mają bardzo silną obsadę. Gwiazdą nr jeden jest Gerco Schröder z Holandii, wicemistrz olimpijski z Londynu, wielokrotny złoty medalista mistrzostw świata  i mistrzostw Europy. Jest też niezwykle skuteczny Felix Hassmann z Niemiec, który wygrał już ponad 100 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Już w Konkursie Otwarcia naszej imprezy pokazał, jakim jest szybkim i ambitnym zawodnikiem - wskazuje rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego. - Poza tym są prawie wszyscy najlepsi zawodnicy Ligi Centralnej Pucharu Świata, bowiem niedzielne Grand Prix również do Ligi będzie zaliczane - dodaje.

Jakie szanse w tej stawce mają nasi zawodnicy? - Liczymy bardzo na Polaków, którzy są tutaj w bardzo silnym składzie. Pierwsza trójka Polskiego Związku Jeździeckiego, czyli mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz, drugi w tej chwili Adam Grzegorzewski, ośmiokrotny zwycięzca rozgrywek CAVALIADA Tour Jarosław Skrzyczyński, a do tego wicemistrz Polski Jarosław Kubiak - wylicza dyrektor Tarant. - Tak więc jest silna obsada międzynarodowa, ale Polacy nie są tutaj na straconej pozycji - zapewnia.

Przeczytaj także:


Posłuchaj

3:58
CAVALIADA Tour 2023: ważne zawody międzynarodowe (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

  

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 17.11.2023
Godziny emisji: 12.41

pr

Polecane