Wielkie hity i przedpremierowe utwory. Piotr Cugowski na żywo w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

"Kto nie kochał", "Nad przepaścią", "Po drugiej stronie chmur" – to tylko niektóre z przebojów, jakie usłyszeliśmy podczas akustycznego koncertu Piotra Cugowskiego, który odbył się we wrześniu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wokalista zaprezentował najbardziej znane utwory ze swej kariery oraz dwie zupełnie nowe piosenki. Organizatorami koncertu byli Program Trzeci Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury.

Koncert w Trójce był świetną okazją, aby usłyszeć na żywo największe hity z trwającej już ćwierć wieku kariery Piotra Cugowskiego. Gratką dla fanów wokalisty były dwa nowe utwory, zapowiadające kolejny album byłego frontmana grupy Bracia. Jeden z nich nosi tytuł "Syzyf", a drugi – "Latarnik". Sama płyta długogrająca ma się ukazać w 2024 roku. Kim jest Piotr Cugowski?

Piotr Cugowski pochodzi z Lublina i jest synem legendy polskiej muzyki rockowej, Krzysztofa Cugowskiego, byłego wokalisty Budki Suflera. Nic dziwnego, że muzyka w jego życiu była obecna od najmłodszych lat. – Nie kalkulowałem ani nie myślałem o tym na początku jakoś bardzo poważnie. Wszystko działo się naturalnie. Były pierwsze, amatorskie składy, pierwsze próby i występy – opowiadał artysta w Trójce.

W 1997 roku, wraz z bratem Wojtkiem, założył zespół Bracia, wraz z którym przez dwadzieścia lat nagrał sześć studyjnych albumów i zagrał setki koncertów. Na początku nie było im łatwo. – Tata znany, a za nim zespół z ogromnym dorobkiem. Pierwsze dziesięć lat to był poligon. Nigdy jednak nie szedłem na skróty – zapewniał Piotr. 

Najczęściej czytane

Solową działalność wokalista rozpoczął w 2019 roku od płyty "40". Promowały ją dobrze znane z anten stacji radiowych piosenki: "Kto nie kochał", "Zostań ze mną", "Daj mi żyć" oraz "Takich jak my nie znał świat". Oprócz rozwijania własnej kariery pomagał także tym, którzy na scenie czują się mniej pewnie od niego – wystąpił w roli trenera w programach "The Voice of Poland" i "The Voice Senior".

***

Na koncert zaprosili Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego..

kc/gs/pj

Polecane