Jan Majewski – najlepszy opolski debiutant koncertował w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jan Majewski, zdobywca nagrody Programu 3 Polskiego Radia dla najciekawszego debiutanta na tegorocznym festiwalu w Opolu, zagrał koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Młody wokalista zdobył serce publiczności m.in. piosenką "Właściwie mi dobrze" znaną trójkowym słuchaczom z "Listy przebojów Trójki".

– To przepiękne uczucie wyjść na tę scenę i zaśpiewać swoją piosenkę – mówił po występie na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Jan Majewski. Artysta wykonał tam utwór "Właściwie mi dobrze", który przyniósł mu Nagrodę Publiczności oraz statuetkę "Debiuty Trójki". Pierwsza nagroda wiązała się ze zdobyciem 20 tysięcy złotych, natomiast druga zaowocowała występem w słynnym Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej.

Piosenka "Właściwie mi dobrze" znajdująca się obecnie na "Liście przebojów Trójki" powstała we współpracy z Anną Wyszkoni. – Piosenka jest o relacji między partnerami, o tym, że często nie chcemy się zmieniać i dostosowywać do drugiej osoby i że też często nie powinniśmy tego robić – opowiadał w Trójce wokalista. 

Kim jest Jan Majewski?

Jan Majewski to 18-letni wokalista i gitarzysta z Radomia, który szerokiej publiczności dał się poznać dzięki występom w programach "The Voice of Poland", "Szansa na sukces", "Jaka to melodia" oraz "You Can Dance". Był uczestnikiem preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, gdzie zaśpiewał piosenkę "Champion", stworzoną przez międzynarodowy team producencki, mający w składzie m.in. Ashleya Hicklina, współpracownika Lany Del Rey.

Majewski ma na koncie udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, m.in. Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" 2022, Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (gdzie zdobył Grand Prix) oraz Międzynarodowym Konkursie "Star Rain Cups" Berlin. W 2023 roku ma się ukazać debiutancki album wokalisty. Znajdą się na nim utwory napisane we współpracy z takimi artystami jak Ania Wyszkoni, Skubas, Piotr Radzio czy Monika Wydrzyńska.

***

pr


Polecane