Jan Majewski z nagrodą "Debiuty Trójki”: Jest mi prześwietnie. To dla mnie wielkie wyróżnienie [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Trójka przyznała nagrodę dla najbardziej obiecującego, młodego debiutanta! W tym roku statuetka trafiła do Jana Majewskiego, który także otrzymał Nagrodę Publiczności podczas koncertu Debiuty 2023. - Jest mi preświetnie. Idealnie odnajduję się na Opolskiej scenie. To dla mnie wielkie wyróżnienie - mówił laureat. 

W pierwszym dniu 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie "Debiuty" wystąpiło dziesięciu wykonawców. Główną nagrodę im. Anny Jantar i czek na 30 tysięcy złotych otrzymał zespół Felivers, który wykonał utwór "Szminka". Nagrodę publiczności i czek o wartości 20 tysięcy złotych wręczono Janowi Majewskiemu. 

Udany debiut

Jubileuszowy festiwal w Opolu, Jan Majewski może uznać za udany. Jego utwór "Właściwie mi dobrze" zyskał uznanie i młody artysta z Radomia zdobył także nagrodę "Debiuty Trójki". 

 To przepiękne uczucie wyjść na tę scenę i zaśpiewać swoją piosenkę – mówił Jan Majewski w Trójce.  To ogromny zaszczyt, bo to jest legendarna scena, na której od kilkudziesięciu lat występują najwięksi artyści. Występ do dużo, a otrzymanie statuetki to olbrzymie wyróżnienie.

Owocna współpraca

Nagrodzona piosenka "Właściwie mi dobrze" powstała we współpracy z Anną Wyszkoni. –Piosenka jest o relacji między partnerami, o tym, że często nie chcemy się zmieniać i dostosowywać do drugiej osoby i że też często nie powinniśmy tego robić – opowiada artysta. – Utwór pochodzi z mojego debiutanckiego albumu, który się ukaże za jakiś czas. Utożsamiam się ze wszystkimi piosenkami, które się na nim znajdą.

Jan Majewski i Marcin Wąsiewicz, red. naczelny radiowej Trójki
Jan Majewski i Marcin Wąsiewicz, dyrektor i redaktor naczelny radiowej Trójki

"Debiuty Trójki” to nagroda przyznawana na opolskim festiwalu od 2021 roku. Otrzymują je najbardziej obiecujący debiutanci występujący w Opolu. Pierwsza statuetka trafiła w ręce Bartka Deryły, natomiast drugą otrzymała Basia Giewont. Wokalistkę mogliśmy usłyszeć na żywo w Trójkowym studiu w niedzielę (4 czerwca), gdy zaśpiewała gościnnie podczas koncertu Karoliny Lizer. Sama Karolina – laureatka ubiegłorocznego konkursu opolskich premier – w tym roku pojawiła się na scenie Amfiteatru jako gość specjalny sobotniego koncertu.


Jan Majewski - Właściwie mi dobrze [Official Music Video]

Uhonorowany nagrodą "Debiuty Trójki” artysta, oprócz pamiątkowej statuetki, otrzymuje szansę zaprezentowania swych umiejętności podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.  Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele koncertów  mówi Jan Majewski.  Wierzę też, że muzyka będzie mi towarzyszyć do końca życia. 


Posłuchaj

9:48
Jan Majewski, zdobywca nagrody "Debiuty Trójki", w rozmowie z Tomaszem Miarą (Listy przebojów Trójki po godzinach)
+
Dodaj do playlisty
+

aw/zch


Polecane