Opolski festiwal w Trójce. Relacje ze stolicy polskiej piosenki [PODSUMOWANIE]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkova, Blue Cafe, Justyna Steczkowska, Doda, Krzysztof Jaryczewski i wielu więcej. Do tego rozmowy, wywiady, muzyka i mnóstwo festiwalowych emocji, które przez cały weekend gościły na antenie radiowej Trójki. Program 3 Polskiego Radia zaprosił na relacje i audycje nadawane specjalne wprost z festiwalowego studia przy trwającym 60. KFPP w Opolu. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. 

60. KFPP w Opolu to okazja do muzycznego świętowania oraz inspirujących rozmów z muzykami i artystami. Trójka przez cały weekend towarzyszyła im podczas scenicznych występów. Wielu wykonawców odwiedziło plenerowe studio Trójki, by porozmawiać o niezwykłej atmosferze, muzyce oraz planach na przyszłość.

W audycji "Spotkania trzeciego stopnia", w całości nadawanej z mobilnego studia Trójki, gościli między innymi: Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski i Halina Mlynkova, która wraz z formacją Tulia wykonała utwór "Przerwany" podczas koncertu "Premiery". - Śpiewamy o kobiecej sile i wspraciu - deklarowały artystki zespołu w składzie: Dominika Siepka, Patrycja Nowicka, Tulia Białobrzeska. 

Halina Młynkova w plenerowym studiu Trójki Halina Młynkova w plenerowym studiu Trójki

Wyjazdowe studio Programu 3 Polskiego Radia odwiedziła także Justyna Steczkowska. - Opole to dla mnie sentymentalna podróż w przeszłość - mówiła artystka. 

– Jestem nauczony bardzo wysokiego tempa i chcę więcej! – deklarował podczas rozmowy Łukasz Drapała.

 

W festiwalowy studiu gościła także Doda, która opowiadała o towarzyszących jej recitalowi wzruszeniach.

Nagroda specjalna

Podczas Festiwalu Program 3 Polskiego Radia przyznał nagrodę "Debiuty Trójki" dla obiecującego, młodego artysty. W tym roku statuetka trafiła do Jana Majewskiego za piosenkę "Właściwie mi dobrze". Wokalista z Radomia otrzymał także Nagrodę Publiczności podczas koncertu Debiuty 2023. 

 To przepiękne uczucie wyjść na tę scenę i zaśpiewać swoją piosenkę – mówił laureat.  To ogromny zaszczyt, bo to jest legendarna scena, na której od kilkudziesięciu lat występują najwięksi artyści. Występ to dużo, a otrzymanie statuetki to olbrzymie wyróżnienie – dodał.


Występ w "Debiutach" to spełnienie marzeń dla wielu artystów, którzy stawiają w muzycznej branży swoje pierwsze kroki. Wielokrotnie towarzyszy im też ogromny stres. Jak zgodnie podkreślają, publiczność zgromadzona w opolskim amfiteatrze zawsze jednak z otwartymi ramionami przyjmuje występy młodych muzyków, o czym w Trójce mówiła Magda Bereda.


Muzycy z grupy Blue Cafe byli członkami jury, które wręczy główną nagrodę w plebiscycie "Debiuty". W Trójce podzielili się swoimi spostrzeżeniami. 


Polskie Radio na 60. KFPP w Opolu

Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka – patroni medialni festiwalu – zapraszają na 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Polskie Radio zachęca do wysłuchania specjalnych audycji i relacji prosto z amfiteatru oraz opolskiego rynku. Na opolskiej scenie wystąpi Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Specjalne audycje będą nadawane na antenie Trójki do niedzieli (11 czerwca). 

kc/aw/zch


Polecane