Daniel Kapustka – multiinstrumentalista o wielu kolorach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Daniel Kapustka – multiinstrumentalista o wielu kolorach
Daniel KapustkaFoto: Paweł Biderman

Daniel Kapustka jako muzyk sesyjny współpracował z takimi artystami jak Kayah, Daria Zawiałow, Vito Bambino czy O.S.T.R. Brał także udział w produkcjach programów telewizyjnych. 10 marca miał premierę jego pierwszy autorski singiel "Practise for Fun", z gościnnym udziałem basisty Piotra Żaczka. Zapowiada on debiutancką płytę artysty.

W nawiązaniu do tytułu singla Daniel Kapustka zaznacza, że w pracy muzyka istotna jest ciągła nauka gry. Jak mówi artysta, w przypadku tego zawodu "trzeba trochę przecierpieć", zwłaszcza w przypadku gry na perkusji. – Jest to dość trudny instrument. Żeby to nie frustrowało, musi być przyjemnością. Bez niej nie da się wykonywać muzyki z satysfakcją – wyjaśnia gość "Serdecznych dźwięków".

– Rozwijam się jako muzyk na innych instrumentach, a także jako producent muzyczny, co daje mi trochę inną perspektywę niż samo techniczne podejście do instrumentu. Uważam, że bębny mają służyć muzyce - ocenia Daniel Kapustka i przyznaje, że wpływ na jego warsztat perkusyjny ma również gra na innych instrumentach. – W momencie, kiedy tworzę piosenkę, grając na pianinie i basie, chyba najbardziej uczę się gry na bębnach pod względem miejsca, jakie mogę zająć w muzyce – tłumaczy rozmówca Mateusza Krautwursta.

Najczęściej czytane:

Kolejny singiel promujący album Daniela Kapustki pojawi się najwcześniej w maju. – Mam nagrany utwór, ale muszę jeszcze zająć się produkcją. Będzie to bardziej jazzowa ballada z udziałem Jana Smoczyńskiego na fortepianie, Roberta Murakowskiego na trąbie i Wojtka Famielca na basie. Chcę, żeby ta pierwsza płyta była przekrojem i podsumowaniem moich dotychczasowych wpływów muzycznych. Chcę zaprosić ludzi, z którymi współpracuję lub po prostu się koleguję – zapowiada. 

Źródło: Various Artists - topic/YouTube

Zainteresować słuchacza

Wraz z premierą "Practise for fun" Daniel Kapustka rozpoczyna prezentację siebie w roli artysty, który przedstawia słuchaczom autorskie kompozycje. Muzyk przyznaje, że nowy etap w karierze wiąże się dla niego ze stresem. – Ten utwór nie powstał w ciągu jednego dnia, tylko już chwilę leżał w szufladzie. Z czasem traci się dystans do jakości wykonania i kompozycji – mówi gość "Serdecznych dźwięków".

– Trzeba po prostu działać i wydawać jak najszybciej. Myślę, że jeśli słuchacz już zainteresuje się artystą, to czeka na to, co wydarzy się dalej, a nie na kolejną piosenkę za dwa lata. Poza tym to słuchacz, a nie wykonawca ocenia, co jest fajne. (...) Trzeba też wiedzieć, dla kogo się tę muzykę pisze – dodaje artysta.

Posłuchaj

48:39
Daniel Kapustka – multiinstrumentalista o wielu kolorach (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 29.03.2023
Godzina emisji: 23.11

qch

Polecane