Reżyser w roli aktora. Nadim Suleiman w filmie "Chleb i sól"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Reżyser w roli aktora. Nadim Suleiman w filmie "Chleb i sól"
Obsada filmu "Chleb i sól" podczas premiery w Warszawie. Foto: FOTON/PAP

Nadim Suleiman to pochodzący z Damaszku student reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego egzotyczna uroda powoduje, że ostatnio coraz częściej otrzymuje zadania aktorskie od polskich reżyserów. Nadima możemy teraz oglądać w jednej z głównych ról w filmie "Chleb i sól".

– Od dawna chciałem zagrać w filmie. Miałem w sobie ciekawość tego, jak to jest być po drugiej stornie kamery. Marzenie się spełniło i udało mi się to sprawdzić – mówił Nadim Suleiman w audycji "Fajny film". Nie wiem co prawda, dlaczego udało się to właśnie teraz. Miałem okazję grać już wcześniej nieduże role. Nie ma w Polsce zbyt wielu filmowców z mojej części świata. Z Damianem, reżyserem produkcji "Chleb i sól" poznaliśmy się przez znajomych ze szkoły filmowej – wyjaśniał w rozmowie. 

"Chleb i sól"

– Moja uroda dobrze zagrała ze scenariuszem tego filmu. Zaczęło się od tego, że zawsze żartowałem, że jestem "naczelnych uchodzącą w Polsce". Grałem taką postać już w dwóch filmach i wiem, że zagram raz jeszcze. Tym razem będzie to jednak mniejsza rola – zdradził Ryszardowi Jaźwińskiemu. – Po filmie "Chleb i sól" zdałem sobie sprawę, że nie jestem aktorem. Nie chcę zabierać innym możliwości gry. Sprawdziłem i dowiedziałem się tego, czego byłem ciekaw. Dzięki temu miałem okazję pracować z reżyserami, którzy mnie inspirują. To było dla mnie bardzo cenne – podkreślił Nadim Suleiman.

Czytaj także:

Posłuchaj

3:12
Reżyser w roli aktora. Nadim Suleiman w filmie "Chleb i sól" (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Obsadę filmu stanowią naturszczycy. W rolach głównych zobaczymy znanego z Konkursu Chopinowskiego młodego pianistę Tymoteusza Biesa i jego brata Jacka. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Bartosz Olewiński, Nikola Raczko i Nadim Shalabi.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Nadim Suleiman (reżyser i aktor)
Data emisji: 4.02.2023
Godzina emisji: 07.29

zch/mg

Polecane