Forum Ekonomiczne w Davos, czyli networking na szczycie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Forum Ekonomiczne w Davos, czyli networking na szczycie
W malowniczym alpejskim kurorcie spotykają się najważniejsi ludzie na świecieFoto: shutterstock/makasana photo

Warto, aby światowi liderzy spotykali się raz w roku w Davos i wymieniali pomysłami – uważają goście audycji "Świat do trzeciej". Forum Ekonomiczne w szwajcarskim kurorcie rozpoczyna się w najbliższy wtorek.

Tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się w dniach 16-20 stycznia. W konferencji z udziałem najbardziej wpływowych osób na świecie weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który ma w planach m.in. robocze spotkania z przywódcami Litwy, Łotwy i Szwajcarii.

W Davos będzie też dr Łukasz Bernatowicz z Business Centre Club. Zwrócił on uwagę na fakt, że nie wszystkim podoba się idea organizowania spotkania światowych liderów, z których spora część nie została wyłoniona w demokratycznych wyborach. – Zwolennicy takiego rozwiązania twierdzą, że jest to dobre miejsce, żeby biznes, polityka czy też forum nowych idei spotkały się raz do roku, wymieniły spostrzeżenia, uwagi, doświadczenia i pomysły. Natomiast krytycy mówią, że nikt nie dał tym ludziom mandatu  do tego, żeby decydowali o najważniejszych sprawach dotyczących światowej gospodarki.

Gość audycji "Świat do trzeciej" uważa jednak, że mimo wszystko forum w Davos ma rację bytu. –Według mnie warto, żeby takie spotkanie się odbywało, bo taka wymiana myśli, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest niezbędna – stwierdził dr Bernatowicz.

Networking w busie

Inny gość programu, Zbigniew Pisarski, podzielił się swoimi wspomnieniami z poprzednich edycji Forum. Podkreślił, że najważniejszą jego zaletą są osobiste kontakty pomiędzy uczestnikami, którzy – zanim pojawili się w Davos – zostali już poddani wstępnej selekcji. – Bardzo dużo osób na eksponowanych stanowiskach często ma problem z tym, że nie wie, kto do nich podchodzi i jaki ma do nich interes. W Davos wszyscy są dużo bardziej otwarci, bo wiedzą, że jest jakiś powód, dla którego inny uczestnik też tam dotarł – mówił prezes Fundacji Pułaskiego.

Pisarski opowiedział anegdotę o kilkuosobowych busikach, którymi poruszają się wszyscy uczestnicy konferencji i które są często miejscem nieformalnych spotkań. – Można by tylko w nich spędzać czas i proszę mi wierzyć, że po tych czterech dniach każdy wyjedzie zadowolony, z kompletem wizytówek i agendą pełną działań i pomysłów biznesowych.


Posłuchaj

1:40:30
Przed Światowym Forum Ekonomicznym w Davos (Świat do trzeciej/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Świat do trzeciej
Prowadzi: Rafał Tomański
Data emisji: 14.01.2023
Godziny emisji: 13.07

kc/iar/kor


Polecane