Bieganie można polubić! Jak zacząć?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bieganie można polubić! Jak zacząć?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

– Od kilkunastu lat czekamy właśnie na tych, którzy dopiero chcą zacząć biegać – mówi Paweł Januszewski, były lekkoatleta, i zaprasza do włączenia się w akcję "Biegam, bo lubię".

– Podstawą naszej akcji jest przyjemność z biegania. Nie straszymy bieganiem, odległościami czy formami przygotowania. Od samego początku jesteśmy adresowani do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę – zaznacza w audycji. 

– Na bieżni jest miejsce dla wszystkich. My uznaliśmy, że największą barierę do przełamania mają w sobie początkujący. Wiemy, że ci, którzy nigdy nie biegali, są przestraszeni odległości, dystansami i własną wytrzymałością. Uznaliśmy więc, że bieżnia lekkoatletyczna, która liczy 400 metrów, jest doskonałym miejscem, by te opory przełamać. Do tego trener, który stoi na środku i obserwuje nasze zachowanie. W takiej sytuacji nie musimy obawiać się, że będziemy odstawać od grupy, że nie przebiegniemy założonego dystansu lub że zabraknie nam siły i nie damy rady wrócić do domu – wyjaśniał Paweł Januszewski. – Te zajęcia są po to, by każdy, kto chce zacząć biegać, mógł sobie potruchtać i zadać nurtujące go pytania trenerowi – podsumował. 

Posłuchaj

4:06
Bieganie można polubić. Jak zacząć? (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: 
Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 
12.01.2023
Godzina emisji: 
11.23

zch

Polecane