Bieżnia mechaniczna - dobre rozwiązanie na zimowe dni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bieżnia mechaniczna - dobre rozwiązanie na zimowe dni
Bieżnia mechaniczna może być dobrym rozwiązaniem dla biegaczy na zimowe dniFoto: MAD_Production/Shutterstock

Pogoda za oknem nie zachęca do biegania na zewnątrz. Gdy na dworze panują silne mrozy, drogi są śliskie, a dni znacznie krótsze, rozwiązaniem dla biegaczy może być bieżnia mechaniczna.

Istotnym argumentem za tym, by w sezonie jesienno-zimowym trenować na bieżni mechanicznej jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. – Bezpieczeństwo jest inne dla kobiet i mężczyzn. Przepraszam, że to dzielę, ale w rozmowach dosyć często to wychodzi, że panie boją się biegać w niektórych miejscach po zmroku. Po drugie, szybko zapadająca ciemność też nie sprzyja możliwości biegania przez cały dzień. Bieżnia mechaniczna gwarantuje nam, że będziemy mogli trenować o każdej porze i bez względu na pogodę – wymienia współtwórca akcji "Biegam, bo lubię", były lekkoatleta Paweł Januszewski.

Najczęściej czytane

Pomoc w realizacji noworocznych postanowień

Jednym z popularniejszych postanowień jest zmiana trybu życia. Dotyczy to chociażby rozpoczęcia treningów, aby poprawić swoją kondycję fizyczną. Bieganie jest formą ruchu, która może nam umożliwić realizację tego planu. A na początku roku, w okresie zimowym, pomocna będzie właśnie bieżnia. – Bieganie jest często wybierane przez tych, którzy postanawiają coś zmienić w związku z przełomem roku. Jest to prosta forma ruchu i nie wymaga zbierania grupy osób lub umawiania się z kimś. I właśnie bieżnia mechaniczna powoduje, że możemy trening zrealizować sami, będąc na przykład na siłowni albo w klubie fitness – zaznacza Paweł Januszewski.

Posłuchaj

2:44
Bieżnia mechaniczna - dobre rozwiązanie na zimowe dni (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: 
Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 
15.12.2022
Godzina emisji: 
11.21

qch

Polecane