Zachrypnięty blues na scenie Trójki – Sosnowski [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie bluesowej 1 marca 2022 roku zawitał do Studia im. Agnieszki Osieckiej z koncertem promującym świeżo wydany album "Tylko się nie denerwuj". Na retransmisję występu wokalisty, który zmarł nagle w ubiegłym roku, koncertu w niedzielę, 20 listopada 2022 roku.

Swój debiutancki album nagrał solo na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jego tytuł "The Hand Luggage Studio". Kolejna płyta "Tylko się nie denerwuj" była już dziełem zespołowym i zawierała dwanaście utworów w języku polskim. Oprócz charakterystycznego, zachrypniętego wokalu i bluesowej gitary Sosnowskiego można było tam usłyszeć m.in. instrumenty dęte i organy Hammonda.

– Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne i co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty "Tylko się nie denerwuj" opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu – tak artysta opowiadał o swoim drugim albumie.

8 września 2021 roku nadeszła tragiczna wiadomość o śmierci Sosnowskiego. 38-letni artysta zmarł nagle z niewyjaśnionych przyczyn. Pozostały po nim ciepłe wspomnienia fanów i przyjaciół z branży muzycznej, dwie płyty długogrające oraz utwory takie jak "Deszcz", "Pył" czy "Where Do We Go".

kc/kor

Polecane