Zdjęcie audycji

Koncert w Trójce

Następny odcinek audycji dnia|2024-06-23 o godzinie 19:05

O audycji

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Galeria zdjęć >>>

W sprawach związanych z koncertami można się kontaktować z Panią Zofią Sylwin - Zofia.Sylwin@polskieradio.pl

Rezerwacja biletów nie wcześniej niż tydzień przed koncertem wyłącznie po zapowiedzi prowadzącego – telefon 22 333 33 33.

Gruntownie odnowiony i zmodernizowany budynek ma swoją długą historię. Jest najstarszym budynkiem radiowym w Warszawie. Został wystawiony w koncu XIX wieku jako ujeżdżalnia koni dla stacjonujących w obrębie wielkich Łazienek oddziałów kawalerii. W czasie wojny budynek został doszczętnie zniszczony. Odbudowano go w 1947 roku przystosowując do potrzeb rozgłośni radiowej. W centralnej jego części usytuowano duże studio muzyczne zaprojektowane przez inżynierów Tadeusza Dąbrowskiego i Aleksandra Janika. W latach 50-tych stało się ono siedzibą Warszawskiej Orkiestry Radiowej, którą dyrygował przez dwa dziesięciolecia znakomity muzyk Stefan Rachoń. Studio znane pod nazwą M-1 zasłynęło ze świetnej akustyki, dlatego podczas jego generalnej modernizacji w latach 1996/97 projektanci: akustyk - Jan Dodacki i architekt - Kazimierz Wośko zrobili wszystko aby ten walor zachować.

Zobacz w ramówce