Radiowa Trójka na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Zapraszamy na relacje z 47. FPFF w Gdyni na antenach radiowej Jedynki i TrójkiFoto: Polskie Radio

12 września rozpoczął się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, podczas którego polskie produkcje powalczą m.in. o Złote Lwy. Do konkursu zostało zgłoszonych 20 tytułów – wśród nich sześć pełnometrażowych debiutów reżyserskich i dwa drugie filmy reżyserów. Relacji z festiwalu można posłuchać na antenie radiowej Trójki, jak również w Jedynki.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca rodzimą kinematografię. Święto polskiego kina potrwa do 17 września. W tegorocznym Konkursie Głównym znalazło się 20 tytułów walczących o Złote Lwy. Wśród nich znajdują się: "Apokawixa", "Broad Peak", "Chleb i sól", "Filip", "Głupcy", "Iluzja", "Infinite Storm", "IO”, "Kobieta na dachu", "Orlęta. Grodno'39", "Orzeł. Ostatni patrol", "The Silent Twins", "Śubuk", "Wesele", "Brigitte Bardot cudowna", "Cicha ziemia", "Zadra", "Johnny", "Strzępy", "Tata". Oprócz Głównego Konkursu zostaną również przyznane nagrody w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. 

Festiwalowe propozycje Trójki

W wydarzeniu aktywnie uczestniczą dziennikarze radiowej Trójki – Ryszard Jaźwiński i Paweł Turski. Trójkowi słuchacze mogą liczyć na obszerne wywiady z reżyserami, aktorami oraz na rozmowy o tym, co warto zobaczyć podczas tegorocznej odsłony festiwalu. To wszystko już od poniedziałku do czwartku, 15 września w cyklu Ryszarda Jaźwińskiego "Fajny film" o godz. 13.15 oraz w sobotę o godz. 7.50. W piątkowym wydaniu audycji "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.00-13.00) relacja prosto z festiwalu, a od godz. 13.00 plenerowe, festiwalowe wydanie "Trójkowo, filmowo" prowadzone przez Ryszarda Jaźwińskiego. Z kolei w sobotę, 17 września w godz. 16.00-19.00 słuchacze Trójki dowiedzą się, jak wyglądają przygotowania do gali rozdania nagród. W niedzielę stacja zaprasza na specjalną audycję "Trójka na 47. FPFF w Gdyni" (godz. 10.00), która stanowi podsumowanie tegorocznego wydarzenia filmowego.

Jedynka zaprasza na relacje

Joanna Sławińska zaprasza na relacje prosto z festiwalu już w środę, 14 września o godz. 10.30 w "Czterech porach roku", o godz. 15.00 w audycji "Ekspres Jedynki" oraz w czwartek, 15 września w "Magazynie bardzo filmowym" o godz. 23.00 - audycja na żywo prosto ze studia Teatru Muzycznego w Gdyni.

O Festiwalu można usłyszeć także w piątkowym wydaniu "Ekspresu Jedynki" (godz. 15.00-18.00) oraz w sobotniej audycji "Kultura na weekend" (godz. 14.45). Dzień później, 18 września w "Kulturalnej Jedynce" o godz. 23.00 podsumowanie festiwalowych wydarzeń.   

*** 

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia. 

(mat. promocyjne)

Polecane