Piknik country i maślanka – wizytówki Mrągowa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piknik country i maślanka – wizytówki Mrągowa
Otoczone jeziorami i zielenią Mrągowo jest idealnym miejscem do wypoczynku na łonie przyrody i aktywnego spędzania czasuFoto: shutterstock.com

Słynny festiwal muzyki country, malownicze jeziora i lasy oraz Szlak Maślanki – to tylko niektóre powody, by odwiedzić 20-tysięczne mazurskie Mrągowo.

Mrągowo, uznawane za nieformalną stolicę Pojezierza Mazurskiego, nazywane jest "miastem festiwali". W każdy wakacyjny weekend odbywa się tam jakiejś wydarzenie kulturalne – nie tylko w przestrzeni miejskiej czy festiwalowym amfiteatrze nad brzegiem malowniczego jeziora Czos. Obejmują one szerokie spektrum atrakcji: od koncertów muzyki country po walki bokserskie.

Otoczone jeziorami i zielenią Mrągowo jest też idealnym miejscem do wypoczynku na łonie przyrody i aktywnego spędzania czasu. Można wypłynąć w rejs kajakiem, łódką czy żaglówką, a także zagrać w tenisa lub skorzystać z sieci otaczających miasto ścieżek rowerowych o długości ponad 300 kilometrów. – Dla ludzi, którzy nie są wyczynowcami, polecamy promenadę nad jeziorem Czos – zachęcała w Trójce Ewelina Krzywosz z Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

Zabawy w Ekomarinie i maślankowe rarytasy

Mrągowo oferuje też atrakcje dla najmłodszych gości. Największą z nich jest wielki plac zabaw o nazwie Ekomarina, usytuowany tuż obok miejskiej plaży. Natomiast najnowszą propozycją turystyczną miasta jest Szlak Maślanki Mrągowskiej. – To smakowite podsumowanie 25-lecia napoju fermentowanego, który powstaje w naszym mieście i jest już wpisany w DNA Mrągowa – mówiła rozmówczyni Jacka Frentzla.

Osoby, które zdecydują się na wędrówkę Szlakiem Maślanki Mrągowskiej, będą miały okazję skosztować dań i deserów przygotowanych na bazie tego napoju. Są wśród nich takie rarytasy jak faworki z karasia z dressingiem z maślanki czy maślankowe malibu. Jest to też dobry sposób na zwiedzanie okolicy, bo oprócz Mrągowa szlak obejmuje też pobliską gminę Piecki i położoną o 25 kilometrów na południe wieś Krutyń. Na trasie rozdawane są pieczątki, które następnie można zamienić na pamiątkowe gadżety.


Posłuchaj

4:37
Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa
+
Dodaj do playlisty
+

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: W Polskę
Autor cyklu: Jacek Frentzel
Data emisji: 24.08.2022
Godzina emisji: 9.32

kc

 


Polecane