Sztuka urządzania mieszkań. Co jest naprawdę ważne?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sztuka urządzania mieszkań. Co jest naprawdę ważne?
Bardzo istotne dla urządzania wnętrza są właściwe dobranie kolorów ścian i rozmieszczenie punktów świetlnychFoto: shutterstock/Roman Zaiets

– Nasz dom powinien być naszą oazą. Powinniśmy być szczęśliwi, już do niego wchodząc. Aby to osiągnąć, konieczne jest, aby dom prawdziwie odpowiadał naszym potrzebom – podkreśla Urszula Tomaszewska, architekt wnętrz. Jak dodaje, stylów wykończenia jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak przyznaje rozmówczyni Redbada Klynstry-Komarnickiego, architektura wnętrz to urządzanie mieszkania, czyli coś, co kiedyś robiliśmy samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Czy więc wynajęcie kogoś nie jest po prostu lenistwem? – Klienci bardzo dużo wiedzą, bardzo dużo chcą. Projektant jest im potrzebny, aby im doradzić, podpowiedzieć. Dobry projektant wnętrz słucha, nigdy nie narzuca. Jest oparciem w tej trudnej sytuacji, bo mamy jedno mieszkanie, chcemy je urządzić fantastycznie i nie stać nas na błędy, jak kupienie za dużej kanapy czy dobranie złych kolorów – mówi Urszula Tomaszewska.

 Czytaj także:

Jej zdaniem inwestycja w pomoc specjalisty zwraca się. Jak zauważa gość Trójki, nie chodzi tylko o koszty niezbędnych przeróbek przy nieprzemyślanej aranżacji, ale zwłaszcza o fakt, że źle wykończone wnętrze będzie wpływać negatywnie na nasze samopoczucie. 

Jak mądrze urządzić swoje mieszkanie? 

– Najważniejsza jest pakowność. Urodę da się zawsze zrobić. Jeżeli zrobimy w kuchni za małą pakowność, to większość rzeczy będzie stała na blatach, przez co nie będzie, gdzie pracować. Będzie nam niewygodnie – zauważa. 

Czynnikiem decydującym o wykończeniu mieszkania, jest to, kto będzie z niego korzystał: rodzina z dziećmi czy singiel, a może młoda para. Na pakowność, którą trzeba uwzględnić, wpływa nie tylko ilość rzeczy, ale też styl życia. – Jeśli ktoś ma rower i nie ma piwnicy, to warto mu zrobić garderobę, gdzie będzie mógł go wprowadzić. To też jest pakowność – zaznacza architekt wnętrz. 


Posłuchaj

51:08
Jak sobie urządzisz, tak będziesz mieszkał, czyli jak zaprojektować komfortową przestrzeń (Trzy gramy Redbada/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzy gramy Redbada
Prowadzi: Redbad Klynstra-Komarnicki
GośćUrszula Tomaszewska (architekt wnętrz)
Data emisji: 20.08.2022
Godzina emisji: 12.05

Polecane