Kreatywny weekend. Za nami 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kreatywny weekend. Za nami 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia
XXV Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 21 bm. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest woda i jej rola w przyrodzie. W pikniku biorą udział popularyzatorzy nauki z różnych ośrodków z całej PolskiFoto: PAP/Paweł Supernak

 Tematem tegorocznych doświadczeń i pokazów była woda. Wydarzenie odbyło się w miejscu nieprzypadkowym: w pobliżu Wisły w Centrum Nauki Kopernik i na Bulwarach Wiślanych. 

  • 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia, czyli wodne eksperymenty. Czy można chodzić po wodzie?
  • Naukowcy, młodzi pasjonaci. Kogo można spotkać na Pikniku?
  • Jak brzmi woda? Audycje i relacje Polskiego Radia z Pikniku. 

– Namioty piknikowe i wszelkie stanowiska będą rozlokowane wokół Centrum Nauki Kopernik i w znajdującym się w pobliżu pawilonie glinianym 512. Tam będzie królestwo młodych eksperymentatorów. Będą tam Kluby Młodego Odkrywcy, gdzie dzieciaki będą pokazywać innym dzieciakom, jak prowadzić eksperymenty – opowiada Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik. – Tam wyżej, na trawie, będzie prawdziwy hit pikniku, bo czy ktoś kiedyś nie marzył o tym, by chodzić po wodzie? Jak się okazuje, jest to możliwe, ale nie powiem w jaki sposób. Trzeba przyjść na piknik. Gwarantujemy, że jest duża szansa na to, aby naprawdę czystą, suchą nogą po tej wodzie przejść – zachęca rozmówczyni Katarzyny Ingram.

Najczęściej czytane

Piknik Naukowy Polskiego Radia, który w tym roku odbywa się już po raz 25., od samego początku cieszy się bardzo dużą popularnością. – Piknik to już jest marka. I przyciąga wszystkich od zera do 100 lat. Na pikniku będą naukowcy, ale będą też młodzi ludzie, będą inżynierowie, będą ekolodzy, bo przecież musimy dbać o wodę, bo bez niej nie wyobrażamy sobie życia – podkreśla Dorota Truszczak, kierownik Redakcji kultury i edukacji w Programie 1 Polskiego Radia. 

Jakie jeszcze atrakcje czekają na odwiedzających?

Woda będzie też tematem audycji nadawanych przez całą sobotę ze studia plenerowego Polskiego Radia. Kuba Marcinowicz z Polskiego Radia Kierowców mówi, że dziennikarze podczas Pikniku Naukowego postarają się przybliżyć dźwięki wody. – Proszę sobie wyobrazić, jak różnią się dźwięki, gdy np. wchodzimy w kałużę albo gdy wskakujemy do morza – mówi. Wszystkich słuchaczy do udziału w wydarzeniu zachęcała prezes Polskiego Radia. – Serdecznie zapraszam wszystkich naszych słuchaczy, słuchaczy Polskiego Radia na 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik już w sobotę, 21 maja, od godziny 11.00.  

Posłuchaj

2:25
25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Co tym razem przygotowali organizatorzy? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

25. edycja wydarzenia odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 maja, w godz. 11.00-20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, przy Bulwarach Wiślanych. Stanowiska naukowe i namioty piknikowe będą umieszczone w siedzibie i wokół Centrum Nauki Kopernik oraz nad Wisłą, w Pawilonie 512, w centrum konferencyjnym i sali audytoryjnej. Swoje pokazy, warsztaty, eksperymenty i wykłady zaprezentuje 50 gości specjalnych. 

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia w Trójce

Z Pikniku Naukowego nadawać będą anteny Polskiego Radia, w tym Trójka. Przebieg wydarzenia będziemy relacjonować w serwisach informacyjnych (10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00), w audycjach "Bed and breakfast" (8.00-9.00), "LPT po godzinach" (10.00-12.00). Na miejscu będą nasi reporterzy: Monika SuszekPaweł TurskiPaweł WorobiejMichał Kowarski. 

W godz. 18.00-20.00 specjalną audycję zatytułowaną "Trójka na Pikniku Naukowym" poprowadzą Piotr Łodej i Mateusz Tomaszuk

Zapraszamy również do Strefy Relaksu Polskiego Radia, w której gry i zabawy (m.in. koło fortuny) poprowadzą Katarzyna Stoparczyk i Katarzyna Siewruk (16.00-18.00).

Piknik Naukowy 2022 | WODA/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Mateusz Drozda
Autor materiału reporterskiego: Katarzyna Ingram
Data emisji: 20.05.2022
Godzina emisji: 17.20

gs

Polecane