Włodzimierz Czarzasty gościem Programu 3 Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Włodzimierz Czarzasty gościem Programu 3 Polskiego Radia
Włodzimierz CzarzastyFoto: Polskie Radio

Z wicemarszałkiem Sejmu i posłem Lewicy porozmawiamy o bieżących wydarzeniach społeczno-politycznych.

Gość Polskiego Radia oceni m.in. projekt ustawy ws. weryfikacji covidowej, który złożyła grupa posłów PiS m.in. Czesław Hoc, gdyż we wtorek Rada Ministrów pozytywnie oceniła ten projekt. Poseł Lewicy opowie także o projekcie swojego ugrupowania ws. obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19.

Z kolei środowe dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 375 osób z COVID-19. W czasie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że "w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z poziomami zakażeń nawet powyżej 50 tys.". - Jest to sytuacja, która stanowi ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - ocenił.

Zgodnie z danymi MZ w szpitalach jest 14 005 pacjentów z COVID-19, w tym 1391 chorych podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 248 łóżek i 2730 respiratorów.

Sprawa komisji śledczej ds. podsłuchów

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty opowie także w "Salonie politycznym Trójki" o komisji śledczej ds. podsłuchów proponowanej przez Kukiza. Na początku stycznia lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował, że jego ugrupowanie ma gotowy wniosek ws. powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2007-2021.

W trakcie rozmów z przedstawicielami klubów i kół dotyczących zebrania niezbędnych do złożenia uchwały 46 podpisów, Kukiz zgodził się na postulat PSL, aby rozszerzyć zakres jej działania o okres od 2005 roku.

***

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki" zapraszamy we czwartek (20 stycznia) o godz. 8.45. Audycję prowadzi Beata Michniewicz. 

Polecane