Trzeba po prostu działać. I spełniać marzenia!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trzeba po prostu działać. I spełniać marzenia!
Barbara Tukendorf podczas biegu Królowa i Król Podbiegów w Warszawie 1200.jpgFoto: A. Rokicki/PR

Barbara Tukendorf od dziecka uwielbia sport i aktywność na świeżym powietrzu. Mieszkała w Wałczu, gdzie trenowała czwórbój lekkoatletyczny. Razem ze swoją drużyną zdobyła m.in. tytuł wicemistrza Polski. W dorosłym życiu sport odstawiła na dalszy plan i zajęła się rodziną oraz pracą zawodową.

Lata mijają, a ona nie zwalnia tempa: na warszawskim Ursynowie mieszka od 1981 roku, gdzie m.in. zajmuje się działalnością społeczną. Zagrała epizody w wielu serialach: m.in.w „Barwach szczęścia”, „Gliniarzach”. Była też modelką na pokazach mody seniorów, od lat aktywnie uczestniczy w Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów.

Kilka lat temu, podczas pewnego wydarzenia w warszawskim Teatrze Powszechnym, powiedziała przed zgromadzoną publiką, że nadszedł w jej życiu czas, aby spełnić największe sportowe marzenie – przebiec maraton. Niestety, problemy zdrowotne uniemożliwiły realizację tego ambitnego planu...

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze: pod koniec minionego roku pani Basia postanowiła, że za kilka miesięcy wystartuje w Maratonie Warszawskim, który zaplanowany jest na 25 września 2022 roku. – W tym roku kończę 70 lat. Zapisałam się już na Maraton, mam jeszcze trochę czasu na przygotowania i po prostu działam. Zwolniłam się nawet z pracy, bo... albo teraz albo nigdy – opowiada.

Pani Basia nie kryje również faktu, że sport daje jej siłę do walki z depresją, na którą choruje od kilku lat. Co o jej sportowych marzeniach mówią jej bliscy: dzieci oraz wnukowie...

***

Na reportaż "Marzenie Basi T." autorstwa Antoniego Rokickiego zapraszamy w czwartek (20 stycznia) o godz. 18.40


Polecane