Polskie Radio #Murem za polskim mundurem - wigilijna akcja wsparcia dla żołnierzy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Dziennikarze Polskiego Radia są zawsze tam, gdzie rozgrywają się rzeczy ciekawe, ważne i budujące naszą wspólnotę. W wigilię Świąt Bożego Narodzenia reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej będą wśród żołnierzy chroniących wschodnią granicę Polski. 

Relacje na antenach oraz w portalu www.polskieradio24.pl i mediach społecznościowych publicznego nadawcy w piątek, 24 grudnia, od godz. 13.00. W programie akcji specjalnej #Murem za polskim mundurem m.in. rozmowy z żołnierzami Wojska Polskiego oraz  funkcjonariuszami Straży Granicznej i policji oraz ich rodzinami, a także życzenia świąteczne i kolędy.

Święta Bożego Narodzenia są czasem rodzinnym. Taki charakter ma, szczególnie ważna w naszej tradycji i kulturze, wieczerza wigilijna. Polskie Radio w tym szczególnym dniu chce wesprzeć żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy nie mogą być z bliskimi. Pełnią oni oddaną i niebezpieczną służbę, broniąc wschodniej granicy naszego kraju. Służą nam wszystkim i dlatego właśnie w tym dniu powinniśmy być z nimi. Dzięki Jedynce i Trójce będziemy mogli nie tylko dowiedzieć się jak na co dzień wygląda ich życie, ale także przekazać im wyrazy wsparcia i tradycyjne życzenia świąteczne.

W wigilijny piątek 24 grudnia reporterzy Trójki spotkają się z – w ramach akcji Polskie Radio #Murem za polskim mundurem – z żołnierzami, strażnikami granicznymi i policjantami w obozowisku w Terespolu. – Będziemy rozmawiać nie tylko z mundurowymi, ale również z ich bliskimi. W tym szczególnym dniu chcemy towarzyszyć rodzinom, których rozdzieliła trudna służba – mówi Marcin Wąsiewicz, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Na antenie tej stacji posłuchać będzie można – w godz. 13.00-15.00 – relacji i życzeń dla żołnierzy. Będą oni mieli również okazję porozmawiać na antenie Trójki ze swoimi bliskimi. 

– Nasza wigilijna akcja to ukłon w stronę tych, którzy spędzą święta chroniąc wschodniej granicy Polski oraz ich rodzin – dodaje Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Antena ta zorganizowała w listopadzie specjalną akcję „Piosenki dla żołnierzy”. W wigilię dziennikarze Jedynki odwiedzą miejscowość Nowa Łuka k/Hajnówki. Materiałów reporterskich ze spotkania z żołnierzami, ale również rozmów ich rodzinami, będzie można posłuchać w godz. 15.00-17.00. 

Materiały reporterskie z granicy polsko-białoruskiej przygotują również dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej.  

  • Specjalna, świąteczna akcja antenowa Polskie Radio #Murem za polskim mundurem w wigilijny piątek 24 grudnia na antenie: radiowej Trójki (w godz. 13.00-15.00) i Jedynki (15.00-17.00) oraz w portalu www.polskieradio24.pl i mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Polecane