Mikołajki w Trójce. Zestawy wyjątkowych upominków dla słuchaczy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mikołajki w Trójce. Zestawy wyjątkowych upominków dla słuchaczy
Trwają "Mikołajki w Trójkce". Zestawy wyjątkowych upominków czekają na słuchaczyFoto: PR

Program 3 Polskiego Radia zaprasza wszystkich słuchaczy do wspólnego świętowania. Dziś, w mikołajki, można zdobyć atrakcyjne upominki od stacji. Specjalna akcja antenowa trwa od godz. 6.00 do 19.00. 

Okres świąt to czas odwiedzin, wymieniania uśmiechów i obdarowywania się upominkami. Doskonałą okazją są ku temu również mikołajki. By zdobyć mikołajkowe upominki od Trójki, wystarczy napisać w poniedziałek, 6 grudnia, e-maila do Trójki – na adresy poszczególnych audycji lub prowadzących, które przez cały dzień można usłyszeć na antenie. Autorzy wybranych listów otrzymają atrakcyjne zestawy upominków z logiem stacji. Rozdawane będą one w audycjach: "Pora na Trójkę" (godz. 6.00-9.00), "Trójka przed południem" (9.00-12.00), "Nasza tonacja" (12.00-13.00), "Trójka do trzeciej" (13.00-15.00) i "Zapraszamy do Trójki" (15.00-19.00).

Wystarczy wytężyć ucho, włączyć Program 3 Polskiego Radia i wspólnie spędzić "Mikołajki w Trójce"!

***

Święty Mikołaj to postać historyczna. Żył na przełomie III i IV wieku na terenie dzisiejszej Turcji. Był biskupem, który troszczył się o swój lud w czasie zarazy i głodu. Zgodnie z tradycją Mikołaja uznaje się za patrona żeglarzy, rozbitków, a także rybaków, flisaków i przewoźników. Ma on bowiem mieć moc poskramiania burz, piorunów, sztormowych wichrów i wysokich fal morskich. Dziś Mikołaja uznajemy za patrona dzieci, który grzeczne z nich obdarowuje upominkami. Zwyczaj ten wywodzi się ze średniowiecza i trwa do dziś, w nieco odmiennej formie. 

Najczęściej czytane

Polecane