Frele o miłości i o niemiłości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Frele o miłości i o niemiłości
Frele tuż po wywiadzie dla Trójki w 2017 rokuFoto: A.Szklarczyk/PR

– Dużo osób mówiło nam, że ta płyta nie jest do końca spójna, że jest bardzo dużo różnorodnych numerów, które pozornie do siebie nie pasują. To jednak jesteśmy my. Jesteśmy trzema osobami, które musiały pożenić swoje myśli w jedną płytę – mówiła w Trójce Marcelina Bednarska, jedna-trzecia śląskiego tria Frele, który w piątek 26 czerwca wydało swój drugi album pt. "Hehe".


Posłuchaj

20:28
Frele powróciły z nowym albumem! (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Od Frelach po raz pierwszy usłyszeliśmy w lutym 2017 roku, kiedy to grupa w składzie Marta Skiba, Magdalena Janoszka i Marcelina Bednarska, udostępniło na serwisie You Tube cover utworu "Hello" Adele z własnym tekstem napisanym w gwarze śląskiej. Piękne głosy i poczucie humoru dziewczyn doceniło ponad 2 miliony użytkowników, w tym Artur Rojek, który zaprosił Frele na występ na Off Festivalu. W grudniu 2017 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Na Cydyjce", a w piątek 26 czerwca druga zatytułowana "Hehe".

Frele "Hehe"  Foto: mat. promocyjne Frele "Hehe" Foto: mat. promocyjne

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 27 czerwca 2020 roku

Jak same piszą Frele, płyta "Hehe" "w ogóle nie jest grzeczna. Przebiera nogami, wierzga, odmawia pokarmów i głośno przeklina. [...] Kochamy nasze wszystkie piosenki, zarówno te smutne o miłości, jak i te nagrane z orkiestrą górniczą, jak i te wesołe, pod nóżkę, te z tekstami w języku śląskim, te z fragmentami wierszy śląskich poetów czy tę naszą zupełnie ukochaną, w której Marcin Wyrostek gra na akordeonie tak, że rozkleją się nawet najtwardsze Sebastiany."

Frele feat. Marcin Wyrostek - Zachowaj Dystans (Official Audio)/Frele

– W tej płycie jest wszystkiego po trochu – trochę naszej wewnętrznej melancholii, trochę naszych przemyśleń o życiu, o miłości i o niemiłości. Jest też dużo "heheszkowania", bo nie byłybyśmy sobą, gdyby tak się nie stało. Jest też dużo o kobiecości – o tym, jak ją odbieramy, jak się z nią dziś funkcjonuje, jakie są z nią problemy. Kompleksowo oddaje to, co w nas jest – dodaje Marcelina Bednarska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mogliśmy usłyszeć utwory z albumu "Hehe", a także Frele w wersji a capella.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Marta Skiba, Magdalena Janoszka i Marcelina Bednarska (zespół Frele)
Data emisji: 27.06.2020
Godzina emisji: 18.15

mat. prasowe/kr

Polecane