Raz Dwa Trzy o miłości na antenie Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Raz Dwa Trzy o miłości na antenie Trójki
Lider grupy Raz Dwa Trzy Adam Nowak podczas występu w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

– Mam nadzieję, że uda nam się zebrać kilka przepięknych piosenek i pokażemy, w jaki sposób można opowiadać o miłości i jej przeżywaniu – mówił Adam Nowak przed koncertem w Trójce, który odbył się 16 grudnia 2012 roku. Występ ten przypomnimy naszych Słuchaczom w niedzielę 17 maja 2020 roku o godz. 19.05.

Zespół Raz Dwa Trzy rozpoczął działalność w lutym 1990 w Zielonej Górze i już w tym samym roku zdobył Grand Prix Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J. K. Pawluśkiewicza. 

Artyści występowali w Opolu i Jarocinie, współpracowali ze znanymi muzykami. Dziś sami wspierają debiutantów i mają na koncie niezliczone nagrody, m. in. Mateusza 2010 w kategorii Całokształt.

W lutym 2002 roku zespół przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek Agnieszki Osieckiej i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia w Trójce. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, a nakład krążka przekroczył sto tysięcy sztuk.

Raz Dwa Trzy podczas Trójkowego występu w grudniu 2012 roku  (foto:Wojciech Kusiński/PR) Raz Dwa Trzy podczas Trójkowego występu w grudniu 2012 roku (foto:Wojciech Kusiński/PR)

16 grudnia 2012 roku grupa Raz Dwa Trzy pojawiła się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w składzie: Adam Nowak – gitara, śpiew, Grzegorz Szwałek – pianino, akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, Mirek Kowalik – gitara basowa. Muzycy wykonali repertuar z bardzo różnych płyt, m.in. "W wielkim mieście" (z albumu "Cztery"), "Jestem tylko przechodniem" (z refleksyjnej płyty "Trudno nie wierzyć w nic"), jak również własne aranżacje piosenek Agnieszki Osieckiej ("Widzisz mała"), Wojciecha Młynarskiego ("Piosenka starych kochanków", "Szara kolęda") i Grzegorza Ciechowskiego ("Tu jestem w niebie").

kr

Polecane