Męskie Granie 2010 na antenie Trójki – vol. II. Przypominamy koncert!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie 2010 na antenie Trójki – vol. II. Przypominamy koncert!
Tomasz Stańko podczas pierwszego z cyklu koncertów w ramach projektu artystycznego "Męskie Granie"Foto: PAP/Roman Jocher

Już dziś powtarzamy kolejną część koncertowych wersji utworów Voo Voo, Macieja Maleńczuka, Apteki, Abradaba i innych wykonawców z czasów, kiedy Męskie Granie było debiutantem na polskiej scenie festiwalowej. Początek koncertu z 2010 roku o godzinie 23.07. Zapraszamy!

Radiowa Trójka towarzyszy trasie Męskiego Grania od samego początku – w ubiegłym roku projekt ten obchodził swoje okrągłe urodziny. 11. edycja muzycznego cyklu, który w lipcu i sierpniu na scenach w kilku miastach gromadził najlepszych polskich artystów związanych z muzyką alternatywną, niestety nie odbędzie się w tym roku w stałej formule.

Dlatego Program 3 postanowił choć nieco zrekompensować Słuchaczom i fanom niedosyt i przypomnieć jeden z koncertów, który odbył się w ramach inauguracyjnej trasy Męskiego Grania 2010. Dyrektorem trasy koncertowej został Wojciech Waglewski. W jej ramach odbyło się siedem koncertów: w Gdańsku,  Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz Żywcu. Na wszystkich występach pojawiło się w sumie ponad 23 tys. osób.

Oprócz Voo Voo, Macieja Maleńczuka czy Abradaba na trasie Męskie Granie 2010 wystąpili: Andrzej Smolik, Bajzel, DJ EpromPogodno, Homosapiens, Leszek Możdżer, Michał Jacaszek, Mitch & Mitch, NergalKim NowakOxy.gen, Tin Pan Alley oraz Tomasz Stańko. Hymnem wydarzenia został utwór "Wszyscy muzycy to wojownicy", który przez dziesięć tygodni utrzymywał się w pierwszej piątce notowań "Listy Przebojów Trójki".

22 listopada 2010 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się dwupłytowy album "Męskie Granie" z zapisem wybranych występów. W następnym roku została nagrodzona Fryderykiem w kategorii "Album roku – muzyka alternatywna".

kr/mat. prasowe

Polecane