W służbie Jego Królewskiej Mości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W służbie Jego Królewskiej Mości
Vincent SeverskiFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Postać ulubionej (podobno) agentki Churchilla – Krystyny Skarbek – obrosła w różne legendy. Niektóre dla niej bardzo krzywdzące. Część z nich weryfikuje w swojej nowej książce Vincent Severski.

Posłuchaj

Vincent Severski gościem Katarzyny Borowieckiej (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" Vincenta Severskiego "Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" Vincenta Severskiego

"Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" to najnowsza powieść Vincenta Severskiego, autora szpiegowskich bestsellerów, emerytowanego oficera wywiadu. Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin w Belgradzie, wiosną 1941 roku. To były kluczowe dni dla losów II wojny światowej.

– Krystyna Skarbek w świadomości oficerów polskiego wywiadu funkcjonuje i jest postacią symboliczną. Nie tylko dlatego, że była kobietą, ale też przez to, że był to czas wojny, a ona całkowicie się poświęciła swoim zadaniom. Robiła mnóstwo ważnych rzeczy. Kto wie, czy nie miała istotnego wpływu na przebieg wojny w Europie? – mówi Vincent Severski, autor książki "Christine. Powieść o Krystynie Skarbek.

Co dziś wiemy o Krystynie Skarbek? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Vincentem Severskim.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Vincent V. Severski (funkcjonariusz Agencji Wywiadu, emerytowany pułkownik, pisarz)
Data emisji: 1.04.2019
Godzina emisji: 3.00

kw/ml

Polecane