Gitarzysta Darii Zawiałow: do pracy podchodzimy chirurgicznie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gitarzysta Darii Zawiałow: do pracy podchodzimy chirurgicznie
Daria Zawiałow z muzykami byli gośćmi Piotra Stelmacha w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" nadawanej z finału Lato z Radiem Festiwal 2019 w KrakowieFoto: Sebastian Gołos/PR

Ostatnim przystankiem Lato z Radiem Festiwal 2019 był Kraków. To tu, w Parku Jordana odbyły się koncerty finałowe tegorocznej trasy.

Posłuchaj

"Myśliwiecka 3/5/7" z Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie – część 2 (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na miejscu nie mogło, oczywiście, zabraknąć dziennikarzy Trójki. W krakowskim plenerowym studio pojawili się Anna Gacek i Piotr Stelmach, którym towarzyszyli Piotr Baron i Piotr Kordaszewski.

W pierwszej godzinie audycji mogliśmy posłuchać m.in. utworów Marka Grechuty – artysty nierozerwalnie związanego z Krakowem oraz Roberta Gawlińskiego, który 31 sierpnia obchodził swoje 56. urodziny.

W drugiej godzinie audycji gośćmi "Myśliwieckiej 3/5/7" byli Daria Zawiałow i jej zespół w składzie: Michał Kusz, Piotr Rubik, Tomasz Brzozowski, Łukasz " Samba" Dmochewicz oraz Tomasz Kaczmarek. Jak udało im się stworzyć tak prężnie pracujący superorganizm? – Kiedy gramy, staramy się jak najdokładniej wykonać swoją pracę. Spotykamy się na próbach, analizujemy każdy dźwięk, zmieniamy wzmacniacze, gitary. Do zadania podchodzimy bardzo rzetelnie, a ocenę pozostawiamy słuchaczom – mówił Michał Kusz, gitarzysta i producent albumu grupy "Helsinki". – Może się wydawać, że tylko wychodzimy na scenę, gramy koncert, a potem imprezujemy. Ale to nie jest tak. Jest przy tym bardzo dużo pracy, są przeloty przez całą Polskę, są wywiady w gazetach, wywiady radiowe, internetowe, są autoryzacje wywiadów, które czasem trwają po kilka godzin – dodała Daria Zawiałow.

Jakie przedmioty kolekcjonuje perkusista grupy, Łukasz " Samba" Dmochewicz? Gdzie planuje wystąpić zespół Darii Zawiałow po zakończeniu Lato z Radiem Festiwal 2019? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań audycji.


. .

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna GacekPiotr Stelmach,
G
oście: Daria Zawiałow, Michał Kusz, Piotr Rubik, Tomasz Brzozowski, Łukasz " Samba" Dmochewicz, Tomasz Kaczmarek (muzycy zespołu Darii Zawiałow)
Data emisji: 31.08.2019 
Godziny emisji: 17.10, 18.07

kr/gs

Polecane