My czytamy!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
My czytamy!
Fragment okładki płyty "Groove 8"Foto: mat. promocyjne

Dzisiaj bardzo dużo czytamy. A poza tym teatr, koncerty i nasz Kulturysta 2012 – Daniel Rycharski.


Dni Grzegorza Ciechowskiego Dni Grzegorza Ciechowskiego

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca odsłuch dwóch nowych pozycji w wytwórni Outlines, za którą stoi niestrudzony propagator footworkowych brzmień Paweł Dunajko. W serii GROOVE mamy już dwie nowe kasety (muzyka jest dostępna też w wersji cyfrowej), za GROOVE 8 odpowiada... Hubert Zemler, za GROOVE 9 – japoński producent Wataru Kobayashi aka loopdrive. Obaj eksperymentują z dźwiękami, bawią się footworkową konwencją, po mistrzowsku. Jednym słowem – klasa! O nowych GROOVE'ach opowiada Paweł Dunajko. Agnieszka Szydłowska zaprasza do Torunia na Dni Grzegorza Ciechowskiego, które rozpoczną się 13 grudnia. Pokazy filmów, premiera książki i oczywiście koncerty. Także ten podczas którego zespół Tęskno odbierze nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 8 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 8 grudnia >>>

Dzisiaj w naszym kąciku kulturystycznym, Daniel Rycharski – artysta wizualny i aktywista. To nasz KULTURYSTA z 2012 roku, którego wybraliśmy za: "za akcje wiejskie, będące dowodem na to, że sztuka współczesna to nie tylko wielkomiejski luksus, za bezpretensjonalność, za działania z mieszkańcami i dla mieszkańców i za mobilną kapliczkę, będącą galerią sztuki współczesnej". Co dzieje się u niego aktualnie? O tym opowie nam sam Daniel Rycharski.

Daniel Rycharski w studiu Trójki odebrał dyplom Kulturysty Roku 2012 Daniel Rycharski w studiu Trójki odebrał dyplom Kulturysty Roku 2012

Ruszamy do Krakowa na Boską Komedię! To już dziś rusza 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Dziwny jest ten świat – to motto łączące spektakle, a zobaczymy 13 przedstawień konkursowych (INFERNO), 8 w sekcji PARADISO oraz 5 w PURGATORIO. Boska Komedia tradycyjnie już podsumowuje sezon teatralny, a tegoroczny festiwal trwa do 16 grudnia. O tym, czego możemy się spodziewać, opowiada u nas Bartosz Szydłowski.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Kielce, Wrocław i Gdańsk. Przeglądamy propozycje teatralne z Janem Niebudkiem. Jesteśmy w Teatrze Powszechnym w Warszawie i Teatrze 21. Z Jankiem czytamy także "Obsesyjną miłość" Elleny Ferante. To debiutancka powieść tajemniczej włoskiej pisarki, której prawdziwa tożsamość pozostaje tajemnicą. Przenosimy się do Neapolu – miasta, które jest jednym z bohaterów książki. Na marginesie warto dodać, że zrealizowany w oparciu o tę książkę film w reżyserii Maria Martonego odniósł wielki sukces.


Okładka książki "Górecki. Geniusz i upór" Okładka książki "Górecki. Geniusz i upór"

Naszym gościem jest dzisiaj Maria Wilczek-Krupa, autorka biografii "Górecki. Geniusz i upór". Henryk Mikołaj Górecki dwa dni temu obchodziłby swoje 85. urodziny. Dzięki książce możemy zbliżyć się do tego wybitnego kompozytora i odkryć człowieka, który od najmłodszych lat wbrew wielu przeciwnościom chciał poświęcić się muzyce. Wartko napisana, filmowa wręcz opowieść sprawi przyjemność nie tylko oddanym miłośnikom twórczości kompozytora. Polecamy bardzo gorąco!

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Jan Niebudek  
Data emisji: 8.12.2018 
Godziny emisji: 13.08, 14.08

Polecane