Nowelizacja ustawy o zakazie handlu już niedługo? Politycy komentują

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowelizacja ustawy o zakazie handlu już niedługo? Politycy komentują
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

– Nowelizacja ustawy jest potrzebna. Sklepy udawały placówki pocztowe, przez co mogły omijać obowiązujące prawo – mówił w audycji "Puls Trójki" poseł PiS Janusz Śniadek. Wprowadzanie kolejnych zmian odnośnie zakazu handlu skrytykował za to Jacek Wilk z koła Wolność i Skuteczni. – Niezależnie od nowelizacji, ustawa będzie omijana – stwierdził.

Posłuchaj

Poseł PiS Janusz Śniadek i Jacek Wilk z koło Wolność i Skuteczni o nowelizacji ustawy o zakazie handlu (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Uniemożliwienie sklepom udawania placówek pocztowych, by móc handlować w niedziele – takie zmiany w przepisach przyjęła w pierwszym czytaniu w czwartek sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Druga z poprawek ma pozwolić na sprzedaż w dni wolne od handlu nie tylko właścicielowi, ale także jego rodzinie. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wnioskodawca nowelizacji, poseł Janusz Śniadek zapewniał, że wprowadzenie zmian do ustawy jest konieczne. – Inspekcja pracy stwierdziła, że procent przestrzegania przepisów jest duży. Gospodarka się rozwija i sprzedaż rośnie. Okaże się niedługo, że rok 2018 jest kolejnym rekordowym, jeśli chodzi o obroty – stwierdził parlamentarzysta.

Jacek Wilk z koła poselskiego Wolność i Skuteczni ustawę o zakazie nazwał "szkodliwą". – Odczuwam przykrą satysfakcję, bo kiedy ustawa była procedowana przewidziałem, że będą z nią problemy. To jedna z najgłupszych ustaw tego Sejmu. Przyniosła przeciwne do oczekiwanych skutki. Nikomu nie ułatwiła życia, a wielu pracownikom wręcz utrudnia – ocenił poseł Wilk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magda Uchaniuk-Gadowska
Goście: Janusz Śniadek (PiS), Jacek Wilk (Wolność i Skuteczni)
Data emisji: 29.11.2018
Godzina emisji: 17.45

pz/gs

Polecane