Dlaczego kampanię samorządową inaugurują konwencje ogólnopolskie? Komentarze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dlaczego kampanię samorządową inaugurują konwencje ogólnopolskie? Komentarze
Koalicja Obywatelska na konwencji programowej Foto: PAP/Paweł Supernak

Czy Koalicja Obywatelska i Zjednoczona Prawica rywalizują na programy wyborcze? O tym rozmawiali goście audycji "Puls Trójki".

Posłuchaj

Dlaczego kampanię samorządową inaugurują konwencje ogólnopolskie? Komentarze (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Marcin Makowski zwrócił uwagę na merytoryczną rywalizację w kampanii.  Zaskoczyło mnie, że Platforma Obywatelska weszła w starcie programowe ze Zjednoczoną Prawicą. To do tej pory było piętą achillesową Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej bazowały raczej na programie antypisu a nie realnych obietnic dla samorządów. Weszliśmy jednak w dyskusję o programach a nie tylko i wyłącznie o ideologii  zaznaczył publicysta "Do Rzeczy".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Marcina Celińskiego zarówno w konwencji Zjednoczonej Prawicy jak i Koalicji Obywatelskiej mieszały się wątki samorządowe i ogólnokrajowe.  Konwencje krajowe mają za zadanie zmobilizować twardy elektorat. Poruszają te pierwsze 20 procent, które reaguje na etykiety partyjne. Wybory wygrywa się jednak na miejscu nie w centrali  mówił publicysta "Liberte!".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Marcin Makowski ("Do Rzeczy") Marcin Celiński (redaktor czasopisma "Liberté!")
Data emisji: 10.09.2018
Godzina emisji: 17.45

ras/gs

 

Polecane