Rozdawnictwo czy konieczność? Policjanci kolejną grupą domagającą się podwyżek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozdawnictwo czy konieczność? Policjanci kolejną grupą domagającą się podwyżek
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Tomasz Bidermann

– Służby publiczne, tzn. ochrona zdrowia, policja, służba cywilna, w której od wielu, wielu lat nie było podwyżek, pełnią bardzo ważną społeczną rolę. Jeżeli one się "wysypią", to uderzy to praktycznie we wszystkich – mówił na antenie radiowej Trójki Adrain Zandberg (Razem). – Kwitnie rozdawnictwo i ludziom się wydaje, właściwie dlaczego mieliby nie wierzyć, że państwo po prostu pływa kupą pieniędzy, z którymi nie ma co zrobić – stwierdził Jacek Wilk. 

Posłuchaj

Politycy nie zgodzili się co do potrzeby zapewnienia podwyżek pracownikom policji (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Policjanci domagają się podwyżek, możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury oraz pełnopłatnych zwolnień lekarskich. Dziś zaczęli protest. Na razie funkcjonariusze nie będą wystawiali mandatów za drobne przewinienia. Jeśli to nie poskutkuje, w sierpniu zaczną protest włoski, a jesienią chcą zwołać manifestację w Warszawie.

 Jeżeli premier naszego rządu co kilka miesięcy występuje na jakimś zgromadzeniu i mówi: kiełbasy, browary i inne towary, narodzie kochany, ja tobie dam rentę wysoką, opiekę lekarską i tak dalej i generalnie kwitnie rozdawnictwo i ludziom się wydaje, właściwie dlaczego mieliby nie wierzyć, że państwo po prostu pływa kupą pieniędzy, z którymi nie ma co zrobić, i się męczy z tym nadmiarem gotówki, to mówią: podzielcie się, nie męczcie się tak z tymi pieniędzmi, skoro tyle macie  ironizował Jacek Wilk.

 Oczywiście nikt nie widzi tego, że to jest na kredyt i że Polska jeszcze nigdy nie miała tak wielkiego zadłużenia. Tak naprawdę zadłużyliśmy się już na kilka pokoleń do przodu. Ta spirala rozdawnictwa i podkręcania roszczeniowej postawy na tyle urosła, że nie ma się co dziwić. Drugą stroną tych rządowych ściem jest to, że rosną ceny i o tym też się nie mówi. Ceny towarów żywnościowych w ciągu ostatnich lat wzrosły nawet do 50 proc.  dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk partii Razem mówił, że osłabienie policji czy służby zdrowia uderza "praktycznie we wszystkich". - Mówienie o roszczeniowości w sytuacji, w której płace pielęgniarek, w której płace szeregowych policjantów, młodych lekarzy-rezydentów są takie, że nie ma chętnych, by podejmować pracę w tym zawodzie, jest po prostu nieodpowiedzialne. Służby publiczne, tzn. ochrona zdrowia, policja, służba cywilna, w której od wielu, wielu lat nie było podwyżek, pełnią bardzo ważną społeczną rolę. Jeżeli one się "wysypią", to uderzy to praktycznie wszystkich  ocenił Adrian Zandberg.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Jacek Wilk (Wolność), Adrian Zandberg (Razem)
Data emisji: 9.07.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/mk

Polecane