Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. "Można nawiązać bezcenne kontakty"
– "Załatwić" tam nie da się nic. Nie ma żadnych formalnych spotkań premierów, to jest konferencja. Z drugiej strony na przestrzeni paru tysięcy metrów kwadratowych spotyka się czołówka polityków światowych, czołówka biznesu – mówił w radiowej Trójce prof. Witold Orłowski. – Tam, aby osiągnąć swoje cele, trzeba doskonale znać język angielski, mieć trochę pewności siebie graniczącej z bezczelnością i czuć się dobrze w towarzystwie – stwierdził Kazimierz Krupa.
Prof. Klaus Schwab, założyciel i szef zarządu Forum Ekonomicznego w Davos
Foto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER
W Davos, najwyżej położonym mieście Europy, rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne. W spotkaniu wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Swoją obecność potwierdził też amerykański prezydent, Donald Trump. Andrzej Duda w Szwajcarii będzie uczestniczył w dyskusjach o znaczeniu i roli Europy Środkowej oraz o rozwoju infrastruktury europejskiej.
– "Załatwić" tam nie da się nic. Nie ma żadnych formalnych spotkań premierów, to jest konferencja. Z drugiej strony na przestrzeni paru tysięcy metrów kwadratowych spotyka się czołówka polityków światowych, czołówka biznesu. Są ludzie, którzy decydują, jak pieniądze będą wydawane, jak jest prowadzona polityka gospodarcza, i jest okazja do spotkań, bardziej lub mniej formalnych, zapowiadanych i niezapowiadanych – mówił prof. Witold Orłowski. – Udało się Szwajcarom stworzyć takie miejsce, w którym formalnie nikt nie podpisuje kontraktów, umów, natomiast ludzie rozmawiają ze sobą i to może mieć ogromne znaczenie – dodał.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
Kazimierz Krupa zauważył, że Polska jest bardzo dobrze reprezentowana w Davos. – Ta debata będzie dotyczyć przyszłości Europy we współczesnym, zdezorganizowanym świecie. Goście będą też pewnie rozmawiali o technologii, bo ona zmienia nam świat w sposób niezwykle szybki (…) Szczęście, że jesteśmy tak fajnie reprezentowani, pan premier i pan prezydent, Pekao S.A. Tam, aby osiągnąć swoje cele, trzeba doskonale znać język angielski, mieć trochę pewności siebie graniczącej z bezczelnością i czuć się dobrze w towarzystwie - stwierdził gość Trójki. – I wtedy można nawiązać kontakty, które są absolutnie bezcenne – dodał.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
***
Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: prof. Witold Orłowski (były doradca ekonomiczny prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego), Kazimierz Krupa (autor programu "Gospodarka! Głupcze")
Data emisji: 23.01.2018
Godzina emisji: 17.45
dcz/mk