Pieniny, Dunajec i Św. Kinga, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krościenku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pieniny, Dunajec i Św. Kinga, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krościenku
Trójka w PieninachFoto: Paulina Kozion

Kolejnym przystankiem na trasie cyklu "Trójka wraca do korzeni" było Krościenko. Relacje z tego miejsca przygotowała dla naszych słuchaczy Paulina Kozion.

Posłuchaj

Paulina Kozion przepytuje słynną sosenkę na Sokolicy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Byliśmy na rynku i nad samą rzeką, czyli Dunajcem. Opowiadaliśmy legendy o św. Kindze – patronce tego regionu i pierwszej turystce, która podobno wspinała się po tutejszych Pieninach. Szukaliśmy morza w… górach. A dokładnie morza mgieł – mówi Paulina Kozion, która w czwartek 19 października odwiedziła z reporterskim mikrofonem Krościenko. A to wszystko w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni". 

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską,  Lądek-Zdrój i Solinę. W każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 19 października w Krościenku. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców wsi położonej w Pieninach. Ponadto usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 – Paulina Kozion zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy gminy, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Krościenka i okolic.

– Spotkaliśmy się z lokalnymi artystami, wszak mieszka i pracuje tutaj wielu poetów, muzyków, rzeźbiarzy i malarzy. Posmakowaliśmy też Stefana, Michaliny i Marii, czyli… miejscowych wód mineralnych – opowiada Paulina Kozion.

Jej relacje z Krościenka zostały wyemitowane w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki".

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych tygodniach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane