"Projekty Kukiz'15 i PO nie do zaakceptowania"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Projekty Kukiz'15 i PO nie do zaakceptowania"
Sejmowa sala plenarnaFoto: Wikimedia Commons/Katarzyna Czerwińska

Posłowie zajmą się trzema projektami ustaw, które dotyczą kredytów walutowych. Przygotowały je Kancelaria Prezydenta, Platforma Obywatelska oraz ugrupowanie Kukiz 15. O sprawie rozmawiali w "Pulsie Trójki" Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej i Łukasz Schreiber z PiS.

Posłuchaj

Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) i Łukasz Schreiber (PiS) o propozycjach ws. kredytów walutowych (Puls Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak mówiła goszcząc w radiowej Trójce Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, jej ugrupowanie zagłosuje za skierowaniem prezydenckiego projektu do dalszych prac w komisjach. - Tam są pewne elementy do zmiany, ale jest to jedyny z trzech projektów, nad którym widzimy szansę dalej pracować - tłumaczyła posłanka. - Projekty Kukiz'15 i Platformy są dla nas z różnych względów nie do zaakceptowania - zaznaczyła.

W opinii Pauliny Hennig-Kloski, skierowanie projektu zgłoszonego przez Kancelarię Prezydenta da okazję do wprowadzenia do niego potrzebnych poprawek. - Na pewno można dodać pewne rzeczy dotyczące tych niedozwolonych klauzul, które przez banki były stosowane w przeszłości - wymieniała posłanka Nowoczesnej.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Łukasz Schreiber z PiS nie ukrywał zadowolenia z faktu, że jedna z opozycyjnych partii chce wesprzeć prezydencką inicjatywę w sprawie kredytów frankowych. - Z zadowoleniem przyjmujemy sytuację, w której opozycja chce niektóre sprawy poprzeć - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jednak, jak zaznaczył Schreiber, ustawa może nie rozwiązać wszystkich problemów kredytobiorców. - My jako Prawo i Sprawiedliwość zdajemy sobie sprawę, że to nie zamyka w całości tematu, nie rozwiązuje go. Jest zapowiedź ze strony pana prezydenta, że on i jego kancelaria są gotowi do dalszych rozmów - mówił Schreiber dodając, że istnieje także nierozwiązana kwestia tzw. polisolokat.

Ponadto w "Pulsie Trójki" politycy PiS i Nowoczesnej rozmawiali również o budżecie na 2017 rok.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 17.45

Polecane