Jak walczono z piractwem w latach 90.?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak walczono z piractwem w latach 90.?
Zdjęcie z września 1998 roku. 5305 pirackich muzycznych płyt kompaktowych i 3613 płyt z grami komputerowymi zarekwirowali policjanci z Komendy Stołecznej Policji na warszawskim stadionie X-lecia Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Choć konkurencja i walka wytwórni o artystów była ostra, to w sprawach dotyczących piractwa spotykaliśmy się i współdziałaliśmy - mówił w Trójce muzyk, producent i wydawca Marek Kościkiewicz.

Posłuchaj

Jak walczono z piractwem w latach 90.? (Historia Fryderyków/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W audycji kontynuowaliśmy rozmowę o tym, jak walczono z piractwem fonograficznym w Polsce w latach 90.

Gośćmi Tomasza Żądy byli wydawcy: Piotr Kabaj (przed laty Kompania Muzyczna Pomaton), Marek Kościkiewicz (Zic Zac), Andrzej Puczyński (Izabelin Studio), Andrzej Paweł Wojciechowski (MJM Music PL) oraz dyrektor generalny ZPAV (Zwiazek Producentów Audio Video) Marek Staszewski.

Jaki wpływ na zmianę sytuacji w Polsce miała Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI)? Czy powstanie Związku Producentów Audio-Video (ZPAV) faktycznie pomogło artystom? W jaki sposób legalne wydawnictwa odróżniały się od pirackich? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której usłyszeliśmy również archiwalne wypowiedzi gwiazd muzyki na temat piractwa.

PS. A za tydzień (22.10) "Historia Fryderyków" o… Historii Fryderyków.

***

Tytuł audycji: Historia Fryderyków
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 15.10.2016
Godzina emisji:
22.06

mk

Polecane