Niewiedza na temat umowy CETA przyczyną obaw i lęków?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niewiedza na temat umowy CETA przyczyną obaw i lęków?
Protest przeciwko CETA w BerlinieFoto: PAP/EPA/KAY NIETFELD

- Generalnie jestem za porozumieniem, ale stawiam jeden warunek. Mam nadzieję, że ta ustawa będzie lepiej wyjaśniana – mówił Wojciech Warski, przewodniczący konwentu Bussines Center Club. Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich, stwierdził natomiast, że "zgodnie ze stanem wiedzy, który mają organizacje obywatelskie w Polsce, jestem przeciwny tej umowie".

Posłuchaj

W. Warski: umowa CETA jest źle objaśniana (Puls Europy)
+
Dodaj do playlisty
+

Nie cichną głosy w dyskusji na temat umowy CETA. Na weekend w kilku miastach w Polsce planowane są protesty przeciwko handlowemu porozumieniu z Kanadą. Goście Trójki zastanawiali się, dlaczego ta ustawa budzi tak wiele kontrowersji.  

- Przede wszystkim chciałbym, żeby nasz rząd przekazał rzeczowe argumenty w postaci analiz i ekspertyz dotyczących szans i zagrożeń związanych z tą umową. Tragiczne jest to, że jeszcze w styczniu rozmawiałem z posłami, którzy od nas, organizacji społecznych dowiadywali się, że coś takiego jak CETA istnieje. Owszem, te ekspertyzy się robią, ale jest już za sekundę dwunasta, co oznacza, że jest już na to trochę za późno – mówił Rafał Górski.

Wojciech Warski stwierdził natomiast, że "umowa CETA jest źle objaśniana". – Wchodząc do Internetu można bardzo łatwo znaleźć wiele artykułów jej przeciwnych. Są w nich przedstawiane obawy i lęki, ale argumentacji na jakiej zasadzie są podnoszone już tam nie ma. Bardzo dużo ludzi jest przeciwna tej ustawie, bo po prostu nie wie co się w niej znajduje - dodał Warski.

***

Tytuł audycji: Puls Europy

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Dr Wojciech Warski (Business Center Club), Rafał Górski (prezes Instytutu Spraw Obywatelskich)

Data emisji: 13.10.2016

Godzina emisji: 17.45

koz/fbi

 

Polecane