Grzegorz Kuczyński pisze o tym, "jak zabijają Rosjanie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grzegorz Kuczyński pisze o tym, "jak zabijają Rosjanie"
KremlFoto: flickr/larrywkoester

Radioaktywny pierwiastek i egzotyczna roślina, czekan i pistolet, bułgarski parasol i trotyl - taki wachlarz narzędzi służących w Rosji do usuwania wrogów wylicza w swojej książce Grzegorz Kuczyński.

Posłuchaj

Grzegorz Kuczyński o książce na temat rosyjskich służb (Historie jak z książki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Książka gościa Trójki nosi tytuł "Jak zabijają Rosjanie. Ofiary rosyjskich służb od Trockiego do Litwinienki". - Jest ona częściowo historyczna, ale mówi też o tym, co dzieje się teraz, jakie jest państwo rosyjskie, jakie są rosyjskie służby - opowiadał Grzegorz Kuczyński.

Kogo zabijają Rosjanie i kiedy dzieje się to widowiskowo, a kiedy po cichu? Na czym polega "przemysł mordowania" i jak wyglądały radzieckie "laboratoria śmierci"? Czym był tzw. bułgarski parasol, od którego zginął dramaturg i dysydent Georgi Markow? O tym wszystkim usłyszeć można w rozmowie Marka Stremieckiego z autorem książki.

W audycji zachęcaliśmy też do spojrzenia na drugą wojnę światową oczyma trzech kobiet - wkrótce bowiem premiera powieści "Liliowe dziewczyny" pod patronatem Trójki. To książka oparta o życiorysy kobiet, których losy splotły się w obozie koncentracyjnym Ravensbrück. Natomiast profesor Michał Kopczyński w swoim felietonie dociekał, jak - na przestrzeni dziejów - wyglądały relacje między rodzicami i dziećmi.

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Gość:
Grzegorz Kuczyński (autor książki "Jak zabijają Rosjanie. Ofiary rosyjskich służb od Trockiego do Litwinienki"), Monika Kalinowska (Wydawnictwo Pruszyński i S-ka), z którą rozmawiała Magdalena Karczewski, Zofia Szpojankowska (księgarz)
Data emisji: 18.09.2016
Godzina emisji:
12.08

ei/mk


Polecane